Zwiększ wydajność swojej pracy!Wykorzystaj gotowe rozwiązania w HTML5 i CSS3Oszałamiające możliwości HTML5 pozwoliły projektantom na tworzenie zaawansowanych stron oraz aplikacji internetowych. Jednak wszędzie tam, gdzie realizowane są rozbudowane projekty, zaczynają się problemy ze złożonością struktury tworzonego rozwiązania. W typowych językach programowania zostało to już zauważone dawno temu, a antidotum na te bolączki stały się wzorce projektowe. Teraz przyszedł czas na HTML — najwyższa pora poznać najlepsze rozwiązania typowych problemów!Książka "HTML5 i CSS3. Zaawansowane wzorce projektowe" zawiera opis ponad 350 wzorców projektowych w językach HTML5 i CSS3, przeznaczonych do budowy nowoczesnych stron internetowych. Każdy wzorzec można stosować w połączeniu z innymi, co daje nieskończoną liczbę możliwości udoskonalania produktów. Dzięki przedstawionym tu technikom nie trzeba stosować żadnych sztuczek i można uniknąć testowania w nieskończoność aplikacji w różnych przeglądarkach internetowych. Autorzy szczegółowo opisują wszystkie przydatne własności CSS3 oraz pokazują, jak połączyć je z kodem HTML5, aby uzyskać praktyczne rezultaty. Z książką tą nauczysz się tworzyć płynne układy stron, inicjały, uwagi na marginesie, cytaty i alerty. Ponadto poznasz wiele nowych technik, takich jak zaokrąglanie rogów i sprawdzanie danych wprowadzanych do formularzy.Dzięki tej książce: * poznasz najlepsze techniki tworzenia przejrzystego kodu HTML i CSS * rozwiążesz typowe problemy z tworzeniem układów strony * bezbłędnie sformatujesz tekst * stworzysz kod tani w utrzymaniu!Przejrzysty, czytelny kod to oszczędność czasu i pieniędzy!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion