Rysujemy tuszem

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Para empezar a dibujar con tinta
rysunek, tusz
poradniki

Rysowanie tuszem za pomocą piórka, patyczka lub pędzla to jedna z klasycznych technik. Rysunki tuszem są zazwyczaj czarno-białe lub monochromatyczne w kolorzesepii lub błękitu. Stawiając pierwsze kroki w tej dziedzinie, warto poznać różne możliwości i rozwiązania, jakie oferuje ta technika, aby odnaleleżć te, które najbardziejbędą nam odpowiadały. Bardzo ważna jest też umiejętność zastosowania w praktyce podstaw teorii koloru, aby móc samodzielnie poszerzyć gamę kolorystyczną.Zbierzmy więc potrzebne materiały i poeksperymentujmy z tuszem, czeka nas wspaniała artystyczna przygoda.W zeszycie Rysujemy tuszem omawiamy zasady rysowania tuszem i odpowiadamy na pytania, które najczęściej nurtują początkujących artystów: jakie materiały są potrzebne, by rozpocząć rysowanie, w jaki sposób kreślić linie, jak tworzyć mieszanki kolorów, wreszcie jak stworzyć interesującą pracę tą techniką. Krótkie teksty i liczne fotografie czynią nasz zeszyt świetnym przewodnikiem po podstawach rysunku tuszem.

źródło opisu: KDC, 2006

Agnieszka13 | 2014-11-10