Świat przyrody

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa

Kompendia wiedzy dla dzieci z klas. 1 – 3. Odpowiedzi na różne dziecięce pytania dotyczące przyrody (Świat przyrody) i zjawisk fizycznych oraz chemicznych (Świat nauki) w lekkiej i ciekawej formie z pięknymi, barwnymi ilustracjami.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/edukacja_przedsz...(?)

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/swiat-przyrody-d/

Przyroda to tak naprawdę bardzo rozległy temat. Przyroda jest to zarówno fauna i flora. Jest to życie nasze, zwierząt, roślin. Są to różne zjawiska... Przygoda to wszystko co nas otacza! Więc warto ją trochę poznać, nauczyć się żyć z nią w zgodzie, obserwować ją, podziwiać, chronić i pomagać jej. I właśnie ta książka, którą chciałabym Wam dzisiaj przedstawić pomoże nam dowiedzieć się wszystkiego co na temat przyrody każde dziecko i dorosły wiedzieć powinni :)

Na początku znajdziemy takie małe przygotowanie. Zapoznamy się z rożnymi zasadami, które ogromnie przydadzą nam się podczas obcowania z naturą. Przeczytamy o tym jak najlepiej obserwować zwierzęta, aby ich nie spłoszyć, co należy zabrać na wyprawę przyrodniczą, jak się dobrze ukryć wśród zieleni, kiedy najlepiej zacząć obserwacje, jak rozpoznać dane zwierzę... Kolejne rozdziały podzielone są tematycznie:

- W domu i w ogrodzie
- Na łąkach i polach