Personalizm. autorzy i tematy nowej filozofii

Tłumaczenie: Krzysztof Koprowski
Wydawnictwo: Centrum Myśli Jana Pawła II
El personalismo. Autores y temas de una filosofia nueva
filozofia, etyka
Innocentius

Książka Juana Manuela Burgosa stanowi cenne kompendium personalizmu – filozofii, która w centrum stawia osobę. Godząc zaś erudycję z jasnością przekazu, jest przystępna nie tylko dla grona znawców, ale także dla mniej wprawnego filozoficznie odbiorcy.

źródło opisu: Centrum Myśli Jana Pawła II 2010

źródło okładki: Centrum Myśli Jana Pawła II 2010

Anna | 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Nie doczytałam, ale akurat w pozycjach tego typu nie o to chodzi. Jest to książka naukowa, prezentuje wszystkie dostępne informacje, prezentuje źródła i przedstawia poglądy głównych i najważniejszych przedstawicieli personalizmu. Zajmuje się również obszernie samym pojęciem.
Warto zajrzeć, naprawdę, po wiedzę nie tylko przed ewentualnym egzaminem z filozofii, socjologii, etyki czy ewentualnie po to, by wykorzystać w pracy magisterskiej czy doktoranckiej w dziedzinach humanistycznych. Dla siebie – żeby wiedzieć.