Anielskie ogony. Pies darem nieba

Tłumaczenie: Maciej Piątek
Wydawnictwo: WAM
joly_fh

Czy Anioł może być... psem? Anioł jest posłańcem Bożym. A pies? Pies jest tylko psem. A co, jeśli Bóg wykorzystuje psa, aby zatroszczyć się o człowieka? Życie nie zawsze jest usłane różami, dlatego kochający Ojciec dał człowiekowi przyjaciół, wyjątkowych nauczycieli, cichych towarzyszy, aby nas wspierali. Nieraz cztery łapy i zimny nos może być czymś najlepszym, co nam się w życiu...

Czy Anioł może być... psem?
Życie nie zawsze jest usłane różami, dlatego kochający Ojciec dał człowiekowi przyjaciół, wyjątkowych nauczycieli, cichych towarzyszy, aby nas wspierali. Nieraz cztery łapy i zimny nos może być czymś najlepszym, co nam się w życiu przytrafiło.
Anielskie ogony to zbiór poruszających historii ludzi i... psów.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

eduko7 | 2014-05-13

Kupiłam, bo zaintrygował mnie tytuł, zresztą jak w przypadku innych książek o psach. Dodatkowo jeszcze to określenie "anielskie". I tym razem intuicja mnie zawiodła. Czytając wzruszyłam się i potwierdziłam swoje przekonanie o wyższości psów nad ludźmi. Myślę, że treść wiersza przytoczonego na początku książki została w pełni potwierdzona w kolejnych opowiadaniach:

"Mówią, ze lojalności nie kupisz za groszy parę,
A mnie się to udało, czy dacie wiarę?

Mówią też, że przyjaźni nie kupisz prawdziwej,
A mnie znów się udało, czy to jest możliwe?

Bo znalazłem i kupiłem - to nie oszustwo -
Miłość, wierność i szczęścia całe mnóstwo.

A za te wszystkie skarby okazałe
Zapłaciłem cenę tak niską, że to niebywałe!

Kupiłem jedno ufne, ogromne serce.
Oddane tak bardzo, że nie można więcej.

Jeśli więc szukasz małego skrawka nieba,
Kup sobie szczeniaka - więcej nic nie trzeba!

książek: 1926
Marta | 2013-08-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

W moim domu zawsze były psy. Pewnie dlatego rodzina bez czworonoga wydaje mi się smutna i niepełna. Moja dwa psiaki są rozpieszczone do granic możliwości, ale czegóż się nie robi z miłości. Również literatura zawierająca zwierzęce motywy zajmuje na mojej półce szczególne miejsce. Dlatego też z wielką przyjemnością przeczytałam tomik „Anielskie ogony. Pies darem nieba” amerykańskiej pisarki Joan Wester Anderson. Pani Webster znana jest ze swoich książek o aniołach. Okazało się, że ja również miałam już kontakt z jej twórczością, choć początkowo nie skojarzyłam nazwiska. Już od ponad dziesięciu lat na mojej półce stoi książka „Anielskie drogi”, którą w latach nastoletnich czytałam parokrotnie, tak bardzo mi się podobała.

Autorka stawia tezę, że Bóg wykorzystuje psy, aby zmienić ludzkie życie. Zdarza się nawet, że aniołowie przybierają psią postać, żeby chronić, pomagać, wspierać swoich przyjaciół na dwóch nogach. Umotywowaniem tego założenia są zawarte w niniejszym tomie...

wkwiatki | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

MERDATE ANIOŁY

W ciągu ostatniego roku miałam styczność z wieloma psami. Bardzo wieloma. Nie mam tu na myśli zwierzaków znajomych, psów włóczących się po ulicach i z jakiegoś sobie tylko znanego powodu idących właśnie za mną. Nie. Przez moje ręce i moje podwórko przewinęło się około trzydziestu psów. Różnych. Dużych i małych, rasowych i nie, o parzystej liczbie łap i nieparzystej, wyszczekanych i arcyspokojnych, wystraszonych i niezwykle przyjacielskich. I mniej więcej po pół roku prowadzenia domu tymczasowego dla bezdomnych psiaków nauczyłam się lubić zwierzęta. Kochać i dawać się kochać. A "Anielskie ogony" są właśnie o tym.

Joan Wester Anderson napisała wiele książek o aniołach. Podobno, bo niestety nie miałam okazji zapoznać się z innymi tytułami. Ta pozycja ma przedstawiać psy jako posłańców z góry. Ludzie są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, chwytają się skrawka nadziei, jaka im pozostała, i nagle przed nosem wyskakuje im pies. Ratuje życie. Później znika... albo zostaje...

ula | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

To zbiór opowiadań o ludziach, psach i aniołach. Czyta się lekko i przyjemnie.Poleciłabym tę książkę ludziom młodym.

WickerSun | 2014-12-02

Podobno każdy z nas ma swojego ANIOŁA STRÓŻA, który czuwa nad nami, chroni przed niebezpieczeństwami, ostrzega, opiekuje się.
Joan Wester Anderson jest jedną z tych osób, które głęboko wierzą w istnienie aniołów. Choć swoją karierę zaczynała jako autorka artykułów prasowych, od ponad 20 lat zajmuje się tematyką anielską. Jej Anielskie drogi to zbiór historii zwyczajnych ludzi, którzy są przekonani, że spotkali te niebiańskie istoty. Anderson wie, że nie wszyscy wierzą i czują tak, jak ona. Do pisania kolejnych książek przekonały ją listy od wiernych czytelników, wdzięcznych, że nie boi się otwarcie napisać o tym, iż jakaś siła opiekuje się nami tu, na ziemi. Siła ta niekoniecznie musi objawiać się w drugim człowieku. Autorka próbuje nas przekonać, że odpowiednikiem anioła na ziemi może również być nasz ukochany pies !! Dokładnie tak – p i e s. Brzmi absurdalnie? Anielskie ogony są dowodem na to, że w tych boskich stworzeniach też odnajdziemy wsparcie i opiekę.
Niektórzy z...

basia | 2013-11-12

Książka ,,must have ,, dla wszystkich miłośników psów. Wspaniała, niesamowita, wzruszająca , piękna :)

Jola | 2017-08-23
agata8949 | 2016-01-09