Byłem zły

Wydawnictwo: WAM
dobro, zło,
literatura piękna
joly_fh

Walka pomiędzy Dobrem a Złem wciąż trwa. Dwunastoletni Angelo, agresywny chłopak, który nie zna zasad, ma spędzić okres resocjalizacji w pewnej wspólnocie na wsi. Opiekunem jest ojciec Costantino, który wierzy ślepo w Dobro. Chce, by Angelo i inni, podobni do niego chłopcy wyznaczyli sobie cel. Angelo postanawia opiekować się psem. Ale Zło nie daje za wygraną. Chociaż z drugiej...

Walka pomiędzy Dobrem a Złem wciąż trwa.

Chociaż z drugiej strony…

Książka Byłem zły to mocny głos w moralnym pojedynku. Wciągająca, napisana wyrazistym stylem, wielce pouczająca historia pokazuje proces walki z ludzkimi słabościami i zwycięstwem nad ciemną stroną człowieka.
To opowieść, po której chce się czynić Dobro.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/

Sebastian | 2019-08-07
Przeczytana: 30 czerwca 2019

W pewnym sensie ciekawa historia, opisana w przystępny sposób ale w sumie nie skłoniła do refleksji, o takich książkach nie pamięta się długo.

Majka | 2018-01-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, O ŻYCIU
Przeczytana: 23 grudnia 2017

Książka BYŁEM ZŁY to mocny głos w moralnym pojedynku. Wciągająca, napisana wyrazistym stylem, wielce pouczająca historia pokazuje proces walki z ludzkimi słabościami i zwycięstwem nad ciemną stroną człowieka.

Najbardziej spodobała mi się postać Ojca Costantino, jest to bowiem dla mnie osoba podobna charakterem i czynami do Ojca Świętego Jana Pawła II
Bardzo wciągnęłą mnie ta książka
gorąco polecam

ania | 2017-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2017

Książka dobra nie tylko dla nastolatków super dla rodziców i nauczycieli. Bardzo spodobała mi się postać księdza wychowawcy, który ma duzo empatii , miłości i zrozumienia dla drugiego człowieka... bo przecież nikt nie rodzi się zły. .. świat kształtuje naszą osobowość. Polecam, szybko się czyta, napisana łatwym językiem.

Głównym bohaterem jest agresywny dwunastoletni chłopak Angelo, który ma spędzić okres resocjalizacji w pewnej wspólnocie na wsi. Opiekunem jest ojciec Constantino, który ślepo wierzy w dobro. Jest tam też 14-letni Nicola, który jest pijakiem, 15-letni Leo - złodziej, a także 15-letnia Mara, która zaszła w ciążę z kuzynem. Podstawą walki ze złem prowadzonej przez ojca jest wybór przez podopiecznych pragnienia lub celu do realizacji, do którego należy dążyć.
Takim celem dla Angela jest posiadanie swojego psa i dostaje Dzikusa ze schroniska. Chłopiec uczy psa właściwych zachowań i uświadamia sobie własne wady i stara się je wyeliminować...choć to nie jest proste, bo nosi na barkach bagaż bolesnych doświadczeń. Oczywiście walka Angela ze złem w nim skończy się sukcesem.
Jest to pouczająca historia. Pokazuję nam, że nie łatwo być dobrym człowiekiem, że czasami zło w nas bierze górę nad dobrem. Nasze życie to walka ze słabościami i ciemną stroną naszej osobowości. Ale nikt nie dał nam...

nika-len | 2017-02-21
Przeczytana: 24 lutego 2017

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

andria | 2015-06-28
Przeczytana: czerwiec 2015

Tę książkę powinni przeczytać wychowawcy tak zwanej "trudnej młodzieży", a także rodzice. Nikt nie rodzi się zły.....

kluskaxd | 2015-06-07

Przecietna, nie wyrozniajaca sie z tlumu ksiazka.

wiolagg66 | 2014-11-21

Do wypożyczenia tej książki skłonił mnie bardzo intrygujący tytuł oraz młody chłopak z okładki,który ma smutek w oczach...i tak zapragnęłam przeczytać i dowiedzieć się,czemu tak jest.

Ciekawa historia o problemie nastoletniego Angelo,który źle postąpił,ale dzięki pomocy innych zawrócił na dobrą drogę...

Polecam :)

ginger05 Gosia | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

Mylnie wydaje nam się, że życie dziecka jest proste a już na pewno o wiele mniej skomplikowane niż dorosłych. Jak nie wiemy jak zwrócić na siebie uwagę robimy złe rzeczy by nas zauważono.Smutna historia bardzo samotnego chłopaka i ludzi, pełnych wiary w to, że można takim dzieciakom pomóc. Niby bohater ma 12 lat ale ze względu na trudne tematy polecam na wiek 13 i 14

Komig | 2014-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2014

Chociaż z drugiej strony…

To opowieść, po której chce się czynić Dobro.

Bardzo dobra książka do poczytania dla nastolatków. Fabuła jest prosta, mało skomplikowana. Książkę przeczytałam w 2 dni. Łatwa, przyjemna, krótkie rozdziały.