Wilk i człowiek

Tłumaczenie: Bolesław Londyński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wolne Lektury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wolne Lektury
siła
majkey

"Lis pewnego razu opowiadał wilkowi o sile człowieka. Żadne zwierzę nie mogło mu się oprzeć i zwierzęta musiały używać podstępu, ażeby się odeń obronić. Na to odpowiedział wilk: — Gdybym się kiedykolwiek natknął na człowieka, to chciałbym się z nim zmierzyć. — Mogę ci to ułatwić, — rzekł lis: — przyjdź do mnie jutro z rana, to ci pokażę człowieka. Wilk stawił się o świcie, a lis wyprowadził go...

Na to odpowiedział wilk:
Wilk stawił się o świcie, a lis wyprowadził go na drogę, po której codziennie chodził myśliwy."

Czyta: Wiktor Korzeniewski
Reżyseruje: Adam Bień