Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami, cz. 2

Wydawnictwo: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie
sztuka, wywiad, rozmowa
sztuka
Snoopy

Książka Grzegorza Jankowicza jest pasjonującą opowieścią o związkach między dwiema sztukami. Tom wywiadów prezentuje poglądy na temat związku sztuki i literatury grupy najwybitniejszych polskich pisarzy (poetów i prozaików) młodego, średniego i starszego pokolenia (między innymi Marka Bieńczyka, Jacka Dehnela, Darka Foksa, Piotra Pazińskiego, Piotra Sommera, Andrzeja Sosnowskiego, Agnieszki Taborskiej, Magdaleny Tulli).

Wszyscy rozmówcy niezwykle barwnie opowiadają o interesujących ich zagadnieniach. Ale jest to również nietypowa historia XX-wiecznej literatury i sztuki, ich wzajemnych zależności, których zrozumienie będzie miało ogromny wpływ na rozwój obu dziedzin w przyszłości. Co łączy sztuki wizualne z literaturą? Oto główne pytanie, na które ów tom udziela wielu inspirujących odpowiedzi

Książka Grzegorza Jankowicza to druga część serii Po co jest sztuka? i część projektu o tym samym tytule realizowanego w MOCAK-u.

źródło opisu: www.mocak.pl

źródło okładki: www.mocak.pl