Botanika tom 2. Systematyka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
botanika, systematyka
flora i fauna
Kopytkowa

Jest to wznowienie znanego podręcznika, cenionego zarówno przez studentów, jak i przez uczniów szkół średnich. Jest on zalecany do użytku szkolnego. Tom 2 - Systematyka daje szeroki przegląd organizmów prokariotycznych, grzybów i roślin. Omawia ogólne metody tej nauki, uwzględniając tzw. systematykę molekularną, w dużym zakresie formy kopalne, wyniki badań ultrastrukturalnych oraz...

Tom 2 - Systematyka daje szeroki przegląd organizmów prokariotycznych, grzybów i roślin. Omawia ogólne metody tej nauki, uwzględniając tzw. systematykę molekularną, w dużym zakresie formy kopalne, wyniki badań ultrastrukturalnych oraz biochemicznych.
W kolejnych wydaniach uwzględniono konieczne zmiany w systematyce dokonywane w wyniku badań molekularnych i odkryć paleobotanicznych.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: własne

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-13

Tom drugi dzieła "Botanika" omawia systematykę roślin, bakterii oraz grzybów. Książka rozpoczyna się wiadomościami ogólnymi. Następnie przedstawione są organizmy o prokariotycznej budowie komórki i eukariotyczne glony niższe i wyższe. Kolejna część książki traktuje już o roślinach telomowych i omawia ich charakterystykę ogólną oraz pierwotne rośliny lądowe. Kolejne części tego dzieła omawiają poszczególne grupy roślin telomowych (od mszaków i glewików do jednoliściennych i dwuliściennych roślin okrytozalążkowych). Po scharakteryzowaniu roślin pora na grzyby i porosty, które zostają również rzetelnie omówione i opisane. Na końcu książki czytelnik znajdzie zakończenie, literaturę uzupełniającą, ciekawy słowniczek i aż trzy skorowidze. Książka zawiera wiele bardzo pomocniczych rysunków. Polecam wszystkim czytelnikom o zainteresowaniach botanicznych.

Michalina | 2013-08-20
Przeczytana: 2012 rok

Wszystkie potrzebne informacje, jednak przekazane w dość chaotyczny sposób.

Beata | 2017-04-02
MarcinW | 2016-11-26