Collins Tree Guide
collins, przewodnik, drzewa
flora i fauna
Ewelina

1600 gatunków i odmian drzew rosnących w europie. Ponadczasowy przewodnik dendrologiczny z rysunkami! Poznaj gatunki i odmiany rodzime w Europie Środkowej i Północnej, a także przywiezione z Azji i Ameryki Północnej oraz z rejonu śródziemnomorskiego. Przyjrzyj się znakomitym rysunkom, precyzyjnie i wiernie oddającym urodę liści, kwiatów, owoców, kory, pędów i pąków. Dzięki nim bezbłędnie i bez...

Przyjrzyj się znakomitym rysunkom, precyzyjnie i wiernie oddającym urodę liści, kwiatów, owoców, kory, pędów i pąków. Dzięki nim bezbłędnie i bez trudu nazwiesz wszystkie drzewa.

Przeglądaj ilustracje, aż dopasujesz jedną z nich do drzewa, które chcesz rozpoznać. Opisy pomogą Ci poznać inne podobne gatunki.

Przeczytaj opis, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę, by nie pomylić się przy rozpoznawaniu.
PRZEWODNIK COLLINSA TO KLASYKA PRZYRODNICZA. TAK WYGLĄDAJĄ DRZEWA W NATURZE!

źródło opisu: http://multicobooks.pl

źródło okładki: http://multicobooks.pl

eubz | 2016-09-17

Wiosną się zaczyna! Nieznane mi rodzaje ptactwa zaznaczają obecność ćwierkając, a zieleń krzewów i drzew mieni się dziesiątkami odcieni. Lubię wtedy stanąć z kubkiem kawy na balkonie, ogarnąć i ten ćwierk i tą zieleń – cudownie. Chyba mało co tak pobudza do życia, napełnia dobrą energią, zmienia perspektywę na lepszą, jak ta pora roku.

A więc stoję na tym balkonie, a w prawej ręce trzymam kubek kawy. Kawa pyszna, a młoda zieleń bije w gały tak, że z radości aż kręci się w głowie. Jestem już starym grzybem – myślę - a czasem nie potrafię nazwać drzew, na które patrzę, bez sensu. Zawstydzony schodzę z balkonu, by zacząć gotować barszcz, w końcu Polska zupą stoi. A drzewa?

Jakiś czas temu uzbroiłem się w Przewodnik Collinsa pod redakcją Owena Johnson'a i Davida More'a, bo czy to nie lepiej, kiedy pomacamy olszę, dąb, świerk, brzozę, wiąz, cyprys, wierzbę, topolę, sosnę niż kiedy pomacamy samo tylko drzewo? Jedyną wadą przewodnika jaka rzuciła mi się w oczy jest to, że rzecz jest...

Justyna | 2017-02-15
Na półkach: Posiadam

Bardzo dobre opracowanie do rozpoznawania drzew. Ilustracje kolorowe i bardzo dokładne. Przydatną rzeczą jest opis młodych i starszych pędów.

bociek | 2013-06-02
Na półkach: Przyroda
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Pozycja jest godna uwagi. Odkrywa przed nami świat który istnieje obok, a który bezwiednie pomijamy. Jak sam autor pisze - podglądanie drzew i ich różnorodności jest absorbującym, lecz niedocenianym hobby. Polecam dla tych którzy od przyrody oczekują czegoś więcej

Camelot | 2017-03-09
Adam | 2017-01-21