Najnowsze artykuły
Artykuły
Jon Fosse: Pisanie uratowało mi życieKonrad Wrzesiński2Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura obyczajowa i romansLubimyCzytać1Artykuły
Mary Sue, czyli przekleństwo pisarzaSonia Miniewicz51Artykuły
7 mroźnych książek, które musisz przeczytać tej zimyKonrad Wrzesiński31
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Steve Parker

45
7,2/10
Pisze książki: literatura piękna, powieść historyczna, biografia, autobiografia, pamiętnik, encyklopedie, słowniki, flora i fauna, nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.), popularnonaukowa, interaktywne, obrazkowe, edukacyjne, literatura dziecięca, popularnonaukowa dziecięca, komiksy, hobby
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,2/10średnia ocena książek autora
174 przeczytało książki autora
317 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Samochody, ciężarówki i jednoślady. Tajniki budowy pojazdów drogowych
Steve Parker, Alex Pang
5,0 z 2 ocen
6 czytelników 0 opinii
2010
Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych
Steve Parker, John Malam
7,7 z 16 ocen
31 czytelników 2 opinie
2009
The Complete Guide to Fossils & Fossil-collecting
Steve Parker
0,0 z ocen
3 czytelników 0 opinii
2007
Najnowsze opinie o książkach autora
Historia ewolucji Steve Parker 
8,4

Przepiękna publikacja. Zaczynam opinię od kwestii estetycznych, bo właśnie one wysuwają się tutaj na pierwszy plan. Jakość wydania jest bardzo dobra (kredowy papier, twarda oprawa, książka jest porządnie szyta, wszystko super); liczne grafiki także wysokiej jakości, skład tekstu na początku wydał mi się nieco dziwaczny, lecz szybko się z nim oswoiłem. Ze względu na rozsądną proporcję tekst-grafiki czyta się tę biblię ewolucji stosunkowo szybko. A już stricte subiektywnie jako osoba, która w naukach przyrodniczych ma spore braki (co przy takiej lekturze miejscami ujawnia się z pełną mocą),stwierdzam że książka jest napisana bardzo ciekawie, a pewna trudniejsza baza terminologiczna przewija się na tyle regularnie, że szybko się ją zapamiętuję (może pierwsze zderzenie z endosymbiozą nie jest najszczęśliwsze, ale później łatwo się łączy wątki).
Jeszcze może słowem rozwinięcia co do samej treści - w zasadzie, co strona napotykamy tutaj na jakieś niesamowite zdarzenie z historii Ziemi albo zagadkowe stworzenie. Dajmy na to drapieżna gąbka, która pionowymi wypustkami ze swego ciała łapie w pułapkę larwy skorupiaków (Chondrocladia lyra) czy na przykład Anomalocaris (tzw. dziwna krewetka, drapieżnik z okresu kambru). No i to co trzeba zaznaczyć - ilość wiedzy na temat poszczególnych faktów jest tutaj jednocześnie duża (bo publikacja jest bardzo merytoryczna),ale nie studiujemy przez dziesiątki stron tego samego, stąd duża różnorodność. Może komuś cykl rozmnażania paprotników nie podejdzie (((chociaż ja czytałem kilka razy jak ewolucja wykoncypowała sobie tak dziwaczny mechanizm; w życiu bym nie powiedział, że paprotniki mnie jakoś szczególnie zainteresują, a tu niespodzianka))),ale już stronę dalej mamy np. lepidendrony, czyli rośliny którym zawdzięczamy dzisiaj złoża węgla w ziemi. Łatwo można przepaść w tej opowieści o meandrach życia i jego ślepych zaułkach. Wydaje mi się, że po przeczytaniu tej książki człowiek będzie kojarzył już nie tylko trias, jurę i kredę, ale także większość (o ile nie wszystkie) pozostałych okresów z tabeli stratygraficznej.
Wspaniała książka, gorąco polecam. Nie jest najtańsza, ale w jej przypadku wystarczy szybkie przekartkowanie by ustalić, że cena współgra z jakością.
Encyklopedia dinozaurów i innych zwierząt prehistorycznych Steve Parker 
7,7

Encyklopedia zawiera mnóstwo informacji o dinozaurach, są podane : opisy, występowanie, czas życia, wysokość i długość wszystkich dinozaurów. Dodatkowo ilustracje są bardzo ładne, są również podane różne ciekawostki przy poszczególnych dinozaurach. Przy każdym opisie dinozaura jest także obok mała ilustracja porównująca człowieka z dinozaurem ( świetny pomysł) :)
Samych dinozaurów jest ogrom, są tutaj opisane : drapieżniki, padlinożercy, roślinożercy, pterozaury, kaczodziobe, wodne dinozaury czy poprzednicy dinozaurów.
Multum informacji, doskonała encyklopedia :)