Pokonać wypalenie zawodowe. Sześć strategii poprawienia relacji z pracą

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
BANISHING BURNOUT. Six Strategies for Improving Your Relationship with Work
wypalenie, praca

Dzisiejszym światem pracy rządzi stres - pracodawcy wymagają coraz większej wydajności, pracownikom brakuje poczucia bezpieczeństwa, coraz poważniejsze stają się problemy złego zarządzania, słabego przywództwa oraz niefunkcjonalnych zachowań w organizacji.Autorzy książki, eksperci w dziedzinie zapobiegania wypaleniu zawodowemu, prezentują skuteczny indywidualny plan działania mającego na celu poprawę relacji z pracą oraz pokonanie codziennego napięcia. Określenie osobistego kierunku zmian poprzedza analiza głównych obszarów, w których pojawiają się oznaki wypalenia. Należą do nich:

nadmierne obciążenie pracą - wyczerpanie, nadmierna dyspozycyjność, presja czasu,
brak poczucia kontroli nad własną pracą - niedostateczne możliwości podejmowania decyzji i wywierania wpływu,
poczucie niedocenienia, niewystarczającego wynagrodzenia oraz brak satysfakcji z pracy,
problemy z relacjami międzyludzkimi w miejscu pracy, komunikacją i uzyskiwaniem wsparcia,
poczucie braku sprawiedliwości i problemy z równym traktowaniem pracowników,
rozbieżność wartości własnych i wartości, jakimi kieruje się organizacja.

Dla każdego z tych obszarów zaproponowano osobną strategię postępowania realizowaną w czterech etapach: zdefiniowanie problemu, ustalenie celów, podjęcie działań i śledzenie postępów. Struktura przewodnika gwarantuje, że książka ta pomoże każdemu poradzić sobie z problemami w środowisku pracy.

Wydrukuj informację

źródło opisu: Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska - OFICYNA, 2011