Akira Kurosawa. Artysta pogranicza

Wydawnictwo: Nomos
Akira Kurosawa, film japoński

Cechą szczególnie wyróżniającą książkę Michała Bobrowskiego jest jej indywidualny charakter. Autor nie idzie tropem swoich poprzedników, nie „lepi” sto pierwszej pracy ze stu poprzednich. Zamierzył i napisał książkę oryginalną i w pełni samodzielną. […] Zwraca też uwagę bardzo starannie przygotowana, pełna filmografia dzieł Kurosawy. Z recenzji prof. dr hab. Alicji Helman Autor zaproponował...

Z recenzji prof. dr hab. Alicji Helman

Autor zaproponował bardzo interesującą i dobrze udowodnioną propozycję odczytania twórczości Akiry Kurosawy. Pokazuje twórczość Kurosawy w ujęciu dynamicznym. Udowadnia, że ma ona charakter polifoniczny, przy czym chodzi nie o kwestię narracji i struktury, ale przede wszystkim o istnienie i postrzeganie świata. […] Bobrowskiemu udało się napisać pracę bardzo oryginalną, w pełni autorską, erudycyjną i konsekwentną.

Z recenzji prof. dra hab. Piotra Zwierzchowskiego

źródło opisu: Nomos, 2012