Witaj Ger-manio!

Wydawnictwo: Lissner Studio
Germania, społeczeństwo, kultura
Bożena

W swej nowej książce Viktoria Korb kontynuuje znaną już z jej twórczości metodę pisania, czyli unosi się nad społeczeństwem, które portretuje, by jednak czasem się w nie zagłębić” (z recenzji M. Sandera z niemieckiego Radia Hesja) Tym razem próbuje wypełnić literacko lukę, którą A. Krzemiński (Polityka, nr 15, 2009) odkrył na berlińskiej wystawie o Polakach: „Niby wszystko tu mamy (...). Tylko...

(z recenzji M. Sandera z niemieckiego Radia Hesja)
Tym razem próbuje wypełnić literacko lukę, którą A. Krzemiński (Polityka, nr 15, 2009) odkrył na berlińskiej wystawie o Polakach: „Niby wszystko tu mamy (...). Tylko trudno po obejrzeniu Nas, berlińczyków, znaleźć odpowiedź na dręczące pytanie: dlaczego wciąż żaden z berlińskich Polaków nie potrafi stać się w Berlinie polskim odpowiednikiem Steffena Mollera...”. A Może jednak się stanie, bo Steffen Moller napisał: „Polska da się lubić”, po niemiecku „Viva Polonia”, doczekała się literackiej riposty!”

źródło opisu: http://www.lissnerstudio.pl

źródło okładki: http://www.lissnerstudio.pl