Zgłosuj na książki roku 2017

Współczesna bankowość korporacyjna

Wydawnictwo: CeDeWu
bankowość
biznes, finanse

"Współczesna bankowość korporacyjna" to kolejne, długo oczekiwane na polskim rynku wydawniczym opracowanie poświęcone w całości dynamicznym procesom zmian zachodzących na krajowym i światowym rynku bankowości korporacyjnej. Merytoryczną zaletą tej monografii jest niewątpliwie bogactwo informacyjne. Książka pod red. A. Szelągowskiej jest publikacją aktualną i nowocześnie traktującą problematykę bankowości korporacyjnej. W pracy poruszono szeroki wachlarz tematów związanych ze współczesną bankowością korporacyjną, począwszy od aktualnych kierunków i uwarunkowań jej rozwoju w zakresie finansowania działalności operacyjnej i inwestycyjnej przedsiębiorstw, marketingu usług bankowości korporacyjnej, współczesnych strategii rozwoju w tym obszarze bankowości, kredytów konsorcjalnych i inwestycyjnych, a także kwestii dostępności kredytów bankowych dla przedsiębiorstw w Polsce i pozostałych krajach Unii Europejskiej. Publikacja odwołuje się również do współczesnych metod oceny zdolności kredytowej przedsiębiorstw, wyłudzeń kredytów gospodarczych, roli banków w tworzeniu drugiej szansy dla przedsiębiorstw, dłużnych papierów korporacyjnych, bankowych usług powierniczych, kontraktów opcyjnych oraz analizy Państwowych Funduszy Majątkowych i ich roli we współczesnej bankowości korporacyjnej.

Niezaprzeczalną zaletą tej książki jest autorski sposób prezentacji omawianych zagadnień, co sprawia, że czyta się ją z dużym zainteresowaniem. "Współczesna bankowość korporacyjna" to lektura adresowana zarówno do praktyków bankowych, jak i przedsiębiorców, którzy pragną poszerzyć swą wiedzę w zakresie bankowej obsługi przedsiębiorstw. Jednak przede wszystkim pozycja ta może być przydatna studentom szkół wyższych o profilu ekonomicznym oraz pracownikom naukowym.

źródło opisu: Wydawnictwo CeDeWu, 2011

źródło okładki: http://www.cedewu.pl/produkty/profilProduktu/id/7228/