Współczesna bankowość spółdzielcza

Wydawnictwo: CeDeWu
bankowość
biznes, finanse

"Współczesna bankowość spółdzielcza" to piąta z serii "Współczesnej bankowości", niezwykle cenna publikacja na polskim rynku wydawniczym. Jej walorem jest nie tylko połączenie teorii z praktyką bankową w tym specyficznym sektorze bankowości, ale również, jeśli nie przede wszystkim, silne akcentowanie potrzeby istnienia we współczesnym świecie lokalnych banków spółdzielczych opartych na idei samopomocy i solidarności. Mocną stroną tej monografii jest niewątpliwie jej bogactwo informacyjne. Książka pod red. Anny Szelągowskiej jest bardzo wartościową publikacją, prezentującą zarówno słabości, jak i mocne strony banków spółdzielczych, szanse i zagrożenia jakie przed nimi stoją.

Niezaprzeczalnym walorem tej książki jest jej autorski sposób prezentacji omawianych zagadnień, co sprawia, że czyta się ją z dużym zainteresowaniem. "Współczesna bankowość spółdzielcza" to książka adresowana zarówno do pracowników, właścicieli, członków, jak i klientów banków spółdzielczych, którzy pragną poszerzyć i usystematyzować swą wiedzę z zakresu procesów zachodzących w bankowości spółdzielczej. Z pełną świadomością ta wartościowa pozycja może być rekomendowana studentom wyższych szkół o profilu ekonomicznym oraz uczniom ekonomicznych szkół średnich, których interesuje otaczający nas, nieustannie zmieniający się, świat finansów i bankowości. Lektura ta stanowi doskonały materiał dla tych wszystkich, którzy poszukują źródła inspiracji dla dalszych rozważań naukowych.

źródło opisu: Wydawnictwo CeDeWu, 2012

źródło okładki: http://www.cedewu.pl/produkty/profilProduktu/id/7787/