Współczesna bankowość hipoteczna

Wydawnictwo: CeDeWu
bankowość
biznes, finanse

Współczesna bankowość hipoteczna to jedna z pierwszych pozycji na polskim rynku wydawniczym, która łączy w sobie zagadnienia związane z systemami i instrumentami finansowania oraz refinansowania hipotecznego w skali krajowej i ogólnoświatowej. Wydarzenia na światowych rynkach finansowych, jakie miały miejsce w pierwszej dekadzie XXI wieku pokazały, jak niezmiernie ważnym staje się znajomość...

Wydarzenia na światowych rynkach finansowych, jakie miały miejsce w pierwszej dekadzie XXI wieku pokazały, jak niezmiernie ważnym staje się znajomość funkcjonowania tego segmentu bankowości. Tematem wiodącym tej publikacji są nowe trendy na rynku usług bankowości hipotecznej, świadczonej nie tylko przez wyspecjalizowane banki hipoteczne, ale także przez banki uniwersalne, które coraz częściej zarządzając ryzykiem wierzytelności hipotecznych wykorzystują wiele innowacyjnych rozwiązań i strategii zabezpieczających je przed ryzykiem kredytowym.

Książka ta idealnie wpisuje się we współczesny nurt badań nad finansowaniem rynku nieruchomości, prezentując Czytelnikom spójne kompendium wiedzy o nowej architekturze finansowej bankowości hipotecznej.

źródło opisu: Wydawnictwo CeDeWu, 2010

źródło okładki: http://www.cedewu.pl/produkty/profilProduktu/id/5656/