Dogs: Bullets & Carnage tom 4

Dogs 獵犬 Bullets & Carnage
manga, sensacja, dramat
komiksy
raven

Po katastrofie w tunelach Heine dowiaduje się, kim naprawdę jest ksiądz. Skoro i jemu nieobca jest obroża, dlaczego w przeszłości postanowił uratować chłopaka? Tymczasem babcia Liza zleca Badou zadanie. Musi dotrzeć do informacji, których kiedyś poszukiwał jego brat.

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: http://waneko.pl/

RECENZJA TOMÓW 3-9

W Dogs zakochałam się rok temu i teraz, po lekturze kolejnych tomów, moje uczucie w ogóle nie zmalało.

Przyszłość, Europa. Miasto gigant podzielone jest na część nadziemną i podziemną. W Podziemiu królują gangi, przemoc oraz nielegalne modyfikacje genetyczne. Giną dzieci, by zasilić armię potworną armię szalonej Matki, która hoduje coraz to nowsze generacje posłusznych sobie psów. Części jednak udaje się uciec i to oni stają się ostatnią linią obrony przed własną Rodziną.

Pierwszą, największą i niezaprzeczalną zaletą Dogsów jest atmosfera i to, co się na nią składa. A więc przede wszystkim kreska. Jest obłędna. Na pierwszy rzut oka cienka i minimalistyczna, ale chwila, chwila. Odniosłam wrażenie, że pod względem warsztatu mangi przyjęło się traktować jako niższy podgatunek komiksu - bo to to się prawie tylko na postacie składa. Shirow Miwa potrafi kilkoma...

Zielony | 2015-03-15
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 14 marca 2015

Coś jest nie tak z czwartym tomem "Dogs:Bullets & Carnage". Bo o ile poprzednie tomy bardzo mi się podobały, tak tą część nieco momentami męczyłem. I choć nie jest to manga zła - to jednak moim zdaniem słabsza od poprzednich części.

Fabularnie tomik momentami wciąga, a momentami się dłuży i zdaje się być nieco przekombinowany. Na prawdę podobały mi się momenty w których pojawia się Magato, niektóre retrospekcje, tak już końcówka dłużyła mi się niemiłosiernie, i to pomimo faktu, że zdradzała co-nieco z przeszłości Badou. Nie uważam, żeby była to część pozbawiona pomysłu na fabułę, w żadnym wypadku, Shirow Miwa ma swój pomysł, który konsekwentnie realizuje, i tylko może niektóre rzeczy dało by się przedstawić inaczej?

Podoba mi się za to, że humorystycznych wstawek jest nieco więcej niż w tomie 3. Jednak, seria "Dogs" zawsze kojarzyła mi się z humorem i ostatnio mi nieco tego brakowało.

Co do rysunków mam podobne odczucia. Są bardzo dobre, jednak to właśnie w "trójce"...

nightshade | 2013-12-11
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Tomik fantastyczny jak zwykle.