Planetary - 2 - Dookoła świata i inne opowiadania część 2

Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Planetary". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Manzoku
Planetary: All Over the World and Other Stories
9788361382003
Planetary
komiksy
Andman

Tajemniczy artefakt skryty głęboko pod wieżowcem w centrum miasta - wydobyty na światło dzienne dziwnym zbiegiem okoliczności... Axel Brass, jeden z największych bohaterów połowy XX wieku i historia jego walki o sprawiedliwość...i upadku. Spotkanie z pierwszym z Czworga - potężną istotą, będącą skarbnicą wiedzy o sekretach naszego świata. Pozornie każdy z tych wątków stanowi oddzielną...

Pozornie każdy z tych wątków stanowi oddzielną całość, podejmującą inny aspekt Archeologii Niemożliwego.

Ale to tylko złudzenie.

Bo w tym komiksie wszystko splata się w misterny wzór, wszystko można ze sobą połączyć, dokładając kolejne elementy do układanki zwanej "Planetary".

źródło opisu: http://web.archive.org/web/20101010210916/http://w...(?)

źródło okładki: własne

Andrzej Włudecki | 2018-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

Jak pisałem przy pierwszym tomie - to jedna z pozycji, która mnie ominęła - pojawiła się na rynku w 2008 roku, w czasie gdy rzuciłem się w wir korporacyjnego życia i czytałem nie tak wiele.

Drugi tom podobnie jak pierwszy wydany na dobrej jakości papierze, nieco grubsza okładka, podatna na uszkodzenia - wiadomo koszta. Dobre kolory, wydanie ok. Tłumaczenie nie bije po oczach dziwnymi sformułowaniami, jest również dobre, choć nie czytałem w oryginale więc nie wiem.

To co zapomniałem wspomnieć przy pierwszym Tomie to rewelacyjny wstęp samego Alana Moore`a !!!

Sam komiks: Bezpośrednia kontynuacja wątków z pierwszego tomu - ciekawy scenariusz, dobre rysunki. Ciekawa konwencja w drugim tomie to przerywnik tekstu ilustrowanego grafiką. Przeplata nam się przez chwilę komiks i opowiadanie. Komiks można dostać teraz za bardzo przyzwoite pieniądze, polecam. Wielka szkoda, że nie doczekaliśmy sie w Polsce dalszego ciągu tej historii.

Drake | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Chyba nie ma sensu kupować obu dostępnych u nas zeszytów z tej serii. Z racji faktu, że oryginalnie wyszło ich znacznie więcej, zostajemy pozostawieni ze sporym niedosytem.

Planetary 2 odkładamy na półkę mając w głowie dużo pytań, mało odpowiedzi i rozpoczętą historię, która być może rozwija się w przyszłości ciekawie. Jednakże w chwili obecnej jest to tylko otwarty fragment i nic więcej. A wiadomo, że nie możemy liczyć na kontynuację tej serii w Polsce. Być może warto się za to zabrać, jeżeli mamy zamiar w przyszłości szukać oryginalnych wydań.