Bitwa o Ziemię

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Panteon
Battlefield Earth
Siuks

Książka stanowi wznowienie 3-tomowej serii "Pole bitewne Ziemia" z 1993r. Okładka przedstawia scenę z filmu nakręconego na jej podstawie. Informacja z okładki: W roku 3000 nie istnieją państwa ani miasta... Ziemia to opustoszałe pobojowisko. W ośmiu nakrytych kopułami bazach wydobywczych, rozsianych na jej powierzchni, bezwzględni przybysze z planety Psychlo wydobywają mineralne zasoby globu, którego populację zniszczyli niemal całkowicie tysiąc lat wcześniej. Nieszczęsne jej niedobitki ukrywają się w wioskach na niedostępnych terenach, będąc gatunkiem na granicy wyginięcia. Apatia, strach i przesądy od lat dławią wszelką nadzieję. Tylko jeden człowiek, Jonnie Goodboy Tyler, zdobywa się na odwagę, by opuścić swoją wioskę w poszukiwaniu lepszego życia.

źródło opisu: Panteon

źródło okładki: Panteon

Krzysztof_g | 2013-09-02
Na półkach: Przeczytane, SF i Fantasy

Książka tak samo przeciętna jak film. Niby dobrze się to czyta, i gdyby to było jedyne kryterium oceniania książek to dałbym więcej. Po prostu powieść akcji, dziejąca się w przyszłości, bez specjalnych ambicji. Ostatnio mnie rozśmieszyła informacja, że ktoś trafił na jakieś obozy karne scientologów, gdzie ludzie się umartwiają, składają samokrytykę i czytają książki Hubbarda ;)