Bioenergetyka

Okładka książki Bioenergetyka Alexander Lowen
Okładka książki Bioenergetyka
Alexander Lowen Wydawnictwo: Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Bioenergetic
Ośrodek Bioenergetycznej Pracy z Ciałem, Pomocy i Edukacji Psychologicznej
2011-12-01
2011-12-01
Agnieszka Świtalska
bioenergetyka terapia praca z ciałem

Ciekawa idea, że psychika odzwierciedla się w ciele. Rozluźnienie ciała i spokojny oddech z pewnością przydadzą nam się na co dzień. Książka jednak dla mnie ciężka w czytaniu i ja akurat mało z niej wynoszę

Podstawy terapii bioenergetycznej Lowena w porównaniu do psychoanalizy i terapii Reicha. Opis napięć i blokad w różnych partiach całego ciała wraz z metodami usuwania.

Ta książka jest z jednej strony genialna, jeśli ktoś jest otwarty na tego typu tematy, a równocześnie przeraźliwie nudna. Wymagało to mojej silnej woli, by dokończyć tę książkę, ale między stronami powtarzania tego samego w kilka różnych sposobów zawsze znalazły się perełki z prawdziwą wiedzą i natchnieniem. Polecam wytrwałym, nie polecam szukających wprowadzenia do tematu i łatwej lektury.

Żałuję, że nie czytałam książek Lowena w kolejności ich powstawania, bo pewnie lepiej rozumiałabym poruszane w nich tematy. "Bioenergetyka" jest pierwszą książką tego genialnego terapeuty, w związku z czym znajdziemy w niej zarówno wspomnienia z psychoterapii u Reicha, jak i podstawowe założenia bioenergetyki. Możemy prześledzić jak rozwijała się metoda bioenergetycznej pracy z ciałem i umysłem oraz poznać fundamentalne ćwiczenia. Jak zwykle autor nie szczędzi przykładów prawdziwych przypadków klinicznych, co pozwala jeszcze lepiej zrozumieć omawiane koncepcje. Można powiedzieć, że prawie każdy rozdział tej książki miał swoje rozwinięcie w późniejszych publikacjach autora, więc gorąco polecam rozpocząć zapoznawanie się z dziełami Lowena właśnie od tego tytułu.

Streszczenie, przedstawienie założeń podejścia bioenergetucznego wraz z niektórymi ćwiczeniami... Wspaniała pozycja jeżeli chcesz poznać Bioenergetykę w pigułce.

bardzo soczysta tresc

bardzo soczysta tresc