Analiza EKG w przypadkach klinicznych

Wydawnictwo: Via Medica
medycyna, nauki przyrodnicze
Nika

Prof dr hab. n. med. Dariusz Kozłowski, wykładowca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, jest kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii i hipertensjologii. Wśród jego zainteresowań klinicznych i naukowych szczególne miejsce zajmują arytmie serca i szeroko pojęte omdlenia kardiogenne. Właśnie tej tematyce poświęcił większość dorobku naukowego. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu arytmologii, kardioanatomii, a także farmakoterapii opartej na faktach. Elektrokardiografia stała się, poza elektrofizjologią, jego pasją. Wyjaśnianiu mechanizmów arytmii poświęcił swoją pracę habilitacyjną. Od wielu lat prowadzi autorskie, wysoko cenione przez uczestników, programy edukacyjne adresowane do lekarzy rodzinnych i specjalistów, głównie z zakresu elektrokardiografii (Europejski Program Edukacyjny, Filozofia Elektrokardiografii, Pułapki Elektrokardiograficzne). Jest członkiem Grupy Roboczej powołanej przez Zarząd Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycy

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/analiza-ekg-w-przypadkach-klinicznych/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Agnieszka Zych | 2015-08-18