Kobiety niepokorne

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt
Wydawnictwo: Świat Książki
Divas Rebeldes
Ag2S

Nazwiska Marii Callas, Coco Chanel, Wallis Simpson, Evy Perón, Barbary Hutton, Audrey Hepburn i Jackie Kennedy przez dziesiątki lat pojawiały się na stronach czasopism. Dzięki talentowi, urodzie, sile osobowości kobiety te stały się autentycznymi mitami XX wieku. Sławne, bogate, atrakcyjne, w oczach świata wydawały się wcieleniem doskonałości. Jako ikony mody i światowości stworzyły, każda z nich, indywidualny styl i były podziwiane przez miliony kobiet, pragnących się do nich upodobnić. W rzeczywistości owe sławne diwy były jednak kobietami samotnymi, pełnymi kompleksów co do swego wyglądu; pilnie chroniły własną prywatność, niechętnie przyjmując rolę gwiazdy.
Te siedem kobiet-legend nosiło w sobie nigdy do końca nie zabliźnione rany z powodu braku miłości rodziców lub porzucenia przez nich, traumy wojenną, cierpienia związanego ze śmiercią dziecka czy z dramatycznym rozwodem.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

książek: 1904

Po rewelacyjnej książce " Królowe przeklęte ", kolejna świetna pozycja tej samej autorki. Podoba mi się styl i sposób w jaki pisarka prezentuje swoje bohaterki.
Tym razem przedstawia 7 niezwykłych kobiet, które były na pierwszych stronach gazet w XX wieku.
Serdecznie polecam !

jousna | 2017-08-19

„Kobiety niepokorne” Christiny Morato ukazują nam losy kobiet sławnych, silnych, wpływowych. Autorka przedstawia nam koleje losów Marii Callas, Coco Chanel, Wallis Simpson, Evy Peron, Barbary Hutton, Audrey Hepburn, Jacqueline Kennedy. Książka zawiera wiele faktów, szczegółów z życia tych sławnych kobiet. Jak dla mnie aż za wiele. Za dużo „suchych” faktów, dat, miejsc. Za mało fabuły, akcji, emocji. Mottem tej książki może być przemyślenie, że pieniądze, sława, kariera nie zapewniają szczęścia w życiu prywatnym, nie chronią przed osobistymi tragediami. I zastanawia mnie tytuł – „Kobiety niepokorne” – moim zdaniem bohaterki książki w wielu sytuacjach były aż za bardzo pokorne. Ale to zostawiam do indywidualnej oceny

książek: 1951
Anna | 2015-05-12
Przeczytana: 12 maja 2015

Tym razem chciałabym zaprezentować Wam publikację niezwykłą. Niezwykłą dlatego, że składają się na nią ikony stylu, mody, wyjątkowe i nietuzinkowe kobiety. Autorka zebrała w jednej książce sylwetki tak niesztampowych postaci jak Jackie Kennedy, Audrey Hepburn, Evita Peron czy Coco Chanel. Żadna z nich nie żyła tak, by zadowolić innych, nie przejmowała się ich zdaniem i nie można było jednoznacznie jej ocenić, sklasyfikować. Potrafiły zaskakiwać, żyć w pełni, nie na pół gwizdka, w ciszy i w kąciku. Charyzmatyczne, znane, rozpoznawalne szybko stały się wzorcem, ideałem, do którego się dążyło. Czy były szczęśliwe? Spełnione? Zadowolone z tego, co przyniósł im los?

Niestety skrywały często w zakamarkach duszy wielką samotność, tęsknotę, wrażliwość, potrzebę miłości, macierzyństwa, spokoju... Czy spodziewały się, że staną się aż tak popularne, czy zależało im na tym?
Ikony mody ubiegłego stulecia, które były bogate, piękne, uwielbiane przez mężczyzn, pożądane. Każda inna, nie do...

Asia Szarańska | 2015-05-03

Cristina Morató jest hiszpańską dziennikarką, fotografem, pisarzem i twórcą programów telewizyjnych. Jako autorka specjalizuje się w pozycjach z pogranicza literatury faktu i biografii, sławiąc chociażby dokonania najsłynniejszych XIX-wiecznych brytyjskich podróżników. Na polskim rynku ukazały się dwie książki autorki: Królowe Afryki oraz Kobiety Niepokorne.

Maria Callas, Coco Chanel, Wallis Simpson, Eva Peron, Barbara Hutton, Audrey Hepburn, Jackie Kennedy - siedem kobiet, których nazwiska i dokonania są nam mniej lub bardziej znane. Z informacjami dotyczącymi ich życia najczęściej możemy spotkać się w rubrykach plotkarskich magazynów lub w programach dokumentalnych opisujących skandale ubiegłego wieku. Choć ich gwiazda najjaśniej świeciła przed wieloma laty, losy tych siedmiu kobiet wciąż wzbudzają niemałe emocje i budzą ciekawość ludzi na całym świecie. Na kartach swojej książki Cristina Morató zebrała siedem nietuzinkowych i barwnych postaci, które przez długi czas stanowiły...

Mea-Libri | 2018-05-23
Na półkach: Biografia, Przeczytane, Posiadam

“Kobitety niepokorne” to książka Cristiny Morató, przedstawiająca sylwetki siedmiu niezwykłych kobiet: Tragédienne Callas, Mademoiselle Chanel, amerykańskiej wszetecznicy Wallis Simpson, kobiety-legendy Evy “Evity” Perón, ekscentrycznej milionerki Barbary Hutton, jednej z najjaśniejszych gwiazd kina Audrey Hepburn i pierwszej wdowy Stanów Zjednoczonych Jacqueline Kennedy. Co łączy owe damy? Mimo upływu czasu, wciąż nie schodzą z piedestału. Ich historie, dokonania i przede wszystkim sekrety kryjące się za oficjalnymi portretami, dziś nie mniej niż za ich życia, wzbudzają niegasnące zainteresowanie ludzi na całym świecie.

Czy rzeczywiście zasługują na miano “niepokornych”? Z pewnością każda wykazywała cechy właściwe silnym osobowościom: inteligencję, poczucie własnej wartości, zdecydowanie, śmiałość w podejmowaniu wyzwań i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów. Z drugiej strony, były swoimi najzagorzalszymi krytykami, co wynikało ze świadomości własnych wad i słabości....

asia_33 | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Kawał dobrej literatury faktu,o kobietach,które w ubiegłym stuleciu miały wpływ na politykę,kulturę oraz styl.Polecam!!

niepoczytalna com | 2017-06-13
Przeczytana: 06 czerwca 2017

„Kobiety niepokorne” to kawałek naprawdę dobrej, kobiecej literatury (choć panom nie odradzam). Rozdziały są tak skonstruowane, że jednocześnie opisywana postać jest nas w stanie zainteresować i nie zdążyć znudzić.
Zapraszam na: https://czarnatulipanna.wordpress.com/2017/06/13/kobiety-niepokorne/

Kejti91 | 2018-06-21
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Ciekawa książka, kreśląca sylwetki niezwykłych kobiet, dla których miłość i dążenie do niej było ważniejsze niż sława czy pieniądze. Mimo dużej ilości faktów, książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Jedynie tytuł nie przypadł mi do gustu i według mnie kłóci się z charakterem bohaterek, które można określić różnymi cechami, ale czy "niepokorność" była jedną z nich? Oczywiście, jest to jedynie moja ocena.

Linda | 2017-06-14

Co łączy Marię Callas, Coco Chanel, Wallis Simpson, Evę Peron, Barbarę Hutton, Audrey Hepburn i Jackie Kennedy? Wszystkie z nich były niezwykłymi kobietami, które stały się ikonami stylu, podziwianymi i naśladowanymi, do dziś ich sylwetki wzbudzają kontrowersje i ogromne zainteresowanie. Sławne i bogate – ich życie prywatne wystawione było na widok publiczny, uchodziły za prawdziwe damy, tymczasem to, co inni obserwowali z zazdrością, było życiem, w którym sukcesy przeplatały się z dramatami, uwielbienie zaś z samotnością.

Cristina Morato, hiszpańska dziennikarka, autorka kilku innych książek, w tym popularnych i cenionych „Królowych przeklętych”, w „Kobietach niepokornych” przybliża postacie znane z kart historii XX wieku – kobiety różne od siebie, ale każda z nich odcisnęła mocne piętno nie tylko w annałach. Kobiety, które miały ogromny wpływ na współczesnych, a także na późniejsze pokolenia. Nie ulega wątpliwości, że wybór Morato nie jest przypadkowy, „niepokorne” czy po...

anetapzn | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Mam co do tej pozycji mieszane uczucia. Niewątpliwie dobór bohaterek ciekawy, różnorodny. Każda z pań walczyła o siebie, swoje życie, spełnienie i szczęście. Każda miała pod przysłowiową górkę.
Morato trudno nazwać biografem, raczej osoba łączącą funkcje pisarza z łowcą sensacji. Mam wrażenie, iż autorkę książki interesowały na równi motywy działań bohaterek, jak i to co z nich wynikło oraz różne mniejsze i większe skandale, intrygi. Właśnie owo zainteresowanie plotkami, skandalami, intrygami sprawiło, iż książkę częściowo odbierałam, jak trochę lepszą wersję tabloida. Chociaż trzeba Morato oddać sprawiedliwość, pisze bardzo dobrze (zdecydowanie lepiej niż w każdym z kolorowych tabloidów:)), potrafi zaciekawić. Każdą ze swoich bohaterek przedstawia dokładnie, nie wybielając, ani nie przedstawiając jej tylko w czarnych barwach, chociaż czyny wielu pań są często kuriozalne, a w najlepszym przypadku bardzo dyskusyjne.
Poza tym książka nie jest kolekcją biografii. Poza skróconym ...