Antysemityzm

Wydawnictwo: Astra Publishing
historia
--- szechter

Licząca ponad 600 stron fundamentalna monografia zjawiska antysemityzmu stanowi ( obok wydanej ponad sto lat temu w języku francuskim dwutomowej „ Historii antysemityzmu” profesora Lourie ) wyczerpujące, syntetyczne opracowanie aspektów filozoficznych, psychologicznych, ekonomicznych, rasowych, historycznych tego zjawiska. Oparta na źródłach archiwalnych oraz na ponad 330 pozycjach bibliograficznych w ośmiu językach książka składa ię

z dziewięciu rozdziałów: Z historii i psychologii antysemityzmu; Chimera „judeochrześcijaństwa” ( „żydokatolicyzmu” ); Mordy rytualne; Antysemityzm Niemców; Antysemityzm Żydów; Antysemityzm w Rosji; Antysemityzm Polaków; Anglosaski antysemityzm; Żydzi - naród globalny.

źródło opisu: http://www.ciechanowiczpublikuje.strefa.pl/

źródło okładki: http://www.ciechanowiczpublikuje.strefa.pl/