Po miłość do Mesa Verde

Tłumaczenie: Monika Orłowska
Wydawnictwo: Replika
From A Distance
Ag2S

Elizabeth Westbrook - bardzo nowoczesna, jak na koniec XIX wieku, córka pułkownika Unii w wojnie secesyjnej, a obecnie szanowanego kongresmana - porzuca wygodne życie w Waszyngtonie i przybywa do miasteczka Timber Ridge na Terytorium Kolorado z całym oprzyrządowaniem do robienia zdjęć. Tu, w sercu Gór Skalistych, na swojego przewodnika i asystenta wynajmuje Josiaha Bircha, byłego niewolnika z...

Kolorado z całym oprzyrządowaniem do robienia zdjęć. Tu, w sercu Gór Skalistych, na swojego przewodnika i asystenta wynajmuje Josiaha Bircha, byłego niewolnika z plantacji w Georgii, zaskakująco mądrego i błyskotliwego. W górach spotykają Daniela Ransletta, byłego kapitana Konfederacji, strzelca wyborowego podczas wojny, genialnego myśliwego i zdeklarowanego samotnika.

Tę trójkę dzieli praktycznie wszystko – pochodzenie, światopogląd i życiowe doświadczenia. Splot zdarzeń sprawia, że zmuszeni są razem wyruszyć do Mesa Verde – wykutego w skale miasta Indian – każde w sobie tylko wiadomym celu, każde z tajemnicą swojej przeszłości.

Napięcie między Elizabeth i Danielem, jej niezależność i ambicja w zderzeniu z jego konserwatywnym podejściem do kobiet i nieskrywaną niechęcią do wszelkiego towarzystwa, przywodzą na myśl inną westernową opowieść – niezapomniany w klimacie serial telewizyjny „Doktor Quinn”.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=439

kasandra_85 | 2013-08-31
Przeczytana: sierpień 2013

Mollinka_90 | 2016-07-19
Przeczytana: 07 lipca 2016

Jeden z ciekawszych romansów historycznych z Indianami i Dzikim Zachodem w tle. Czy po miłość trzeba jechać aż na drugi koniec kraju? W przypadku Elizabeth Westbrook, głównej bohaterki powieści, okazuje się, że tak.
Młoda dziewczyna wychowana w Waszyngtonie w rodzinie obecnego senatora i byłego pułkownika Unii w wojnie secesyjnej, ma nieco nietypowe jak na koniec XIX wieku hobby - fotografię. Marzy również o tym, by zostać dziennikarką. Ma za sobą pierwsze próby redakcyjne, wydawane na łamach "Kroniki" pod męskim pseudonimem. Teraz otrzymuje życiową szansę od redaktora naczelnego - jeśli napisze najlepszy artykuł o myśliwych Dzikiego Zachodu i okrasi go kilkoma dobrymi zdjęciami własnego autorstwa, dostanie stały angaż w redakcji i udowodni, że kobiety nie ustępują mężczyznom w zawodzie dziennikarza. By uwiarygodnić podróż na skraj kontynentu, opowiada ojcu o tym, że zostanie pierwszą nauczycielką w Timber Ridge w Kolorado.
Po przyjeździe, Elizabeth, znana z niekonwencjonalnego...

MonikaOrłowska | 2013-06-25
Przeczytana: październik 2012

Na tle przeróżnych Greyów i żywych trupów ta książka jest jak powiew świeżego powietrza. Bardzo amerykańska - widać w niej dumę z ojczystej ziemi i traumę wojny domowej. Widać też tradycję najlepszych westernów, ale bohaterowie nie zawsze są czarno-biali. Widać wreszcie, że feminizm nie musi palić staników na barykadach.
Aha, powyższe uwagi odnoszą się do powieści "From a Distance". Na temat "Po miłość..." nie wypada mi się wypowiadać. :)

Na półkach: Przeczytane, Replika

Sięgając po tę książkę byłam pewna, że to nic innego jak romans historyczny. Jednak powiem Wam, że spotkało mnie pewne zaskoczenie. Mimo, że z opisu książki wynika, że to właśnie romans to tak naprawdę romansu jest tutaj dość niewiele. Całą historie jest raczej bardziej kryminalna. Morderstwo, włamanie, pobicie, uprowadzenie. A wszystko odbywa się w XIX wieku w otoczeniu pięknych krajobrazów Gór Skalistych w Kolorado.

Elizabeth Westbrook jest córką senatora Stanów Zjednoczonych. Uwielbia fotografię, wszędzie wozi ze sobą swój sprzęt. Do małego miasteczka w Kolorado przyjechała, aby porobić wspaniałe zdjęcia, które zachwycą redaktora wielkiej i znanej gazety. Stara się bowiem ona o pracę jako dziennikarka. Jednak nie mówi nikomu o swoich prawdziwych pobudkach dla, których znalazła się w tym miasteczku. Wynajmuje na swojego pomocnika Josiaha Bircha, który mimo, że nie wyuczony i na dodatek ciemnoskóry (co wiele osób w tamtych czasach niestety nie akceptowało) jest on wspaniałym...

Cosmo | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak mogłam przeczytać książkę liczącą ponad 400 stron w tak szybkim tempie. Już od pierwszych stron, ukazana historia przyciąga niczym magnes, pozbawiając Cię snu czy jedzenia;) Akcja rozgrywa się w typowo amerykańskim stylu, koniec XIX wieku kiedy społeczeństwo jest nadal podzielone po dopiero co minionej wojnie secesyjnej. Początki emancypacji kobiet, zniesienie niewolnictwa, a to wszystko wplecione w historię przyjaźni i miłości 3 niezwykłych przyjaciół, białej kobiety walczącej o równouprawnienie, wyzwolonego niewolnika oraz byłego żołnierza Konfederacji, który żyje w samotności, wciąż rozpamiętując dawne czasy. Przepiękna opowieść i niezwykle wciągająca, naprawdę polecam. :)

Natasha Natblue | 2013-09-23
Przeczytana: 22 września 2013

"Lepiej skupiać się na celu niż na przeszkodach."*

Jeżeli macie dość tanich romansów bądź przerażająco nudnych powieści historycznych, a jednocześnie ciągle zadajecie sobie pytanie kiedy ktoś stworzy naprawdę warty uwagi romans historyczny to sięgnijcie po książkę Tamery Alexander pod tytułem „Po miłość do Mesa Verde” a odnajdziecie tam swoją odpowiedź. Amerykańska autora stworzyła książkę chciałoby się rzec idealną. Odnalazła złoty środek w swoim dziele i to pod każdym względem. Poznacie niezwykle interesującą historię – nie tylko miłośną, a przy okazji autorka nakarmi was mnóstwem wartościowych faktów oraz fascynujących ciekawostek. Z wypiekami w oczach i drżącymi dłonmi będziecie śledzić kolejne kryminalne zagadki mające miejsce w Timber Ridge na Terytorium
Kolorado, jak również poznacie specyfikę zawodu fotografa z końca XIX wieku oraz sposób w jaki wówczas tworzyło się fotografię. Przy książce „Po miłość do Mesa Verde” nie odczujecie nudy ani przez moment, a każdy z was...

moonlighting | 2016-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Faktycznie klimat przywodzi na myśl serial "Doktor Quinn" albo powieść J. Jakesa "Północ i Południe". Spodziewałam się kiepskiego harlequina, a dostałam dość wciągający romans historyczny. Książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Polecam ;)

neolenka | 2018-01-13
GochaZet | 2017-12-29