Zgłosuj na książki roku 2017

Ewangelicy w Wiśle – przewodnik turystyczny

Wydawnictwo: Pracownia na Pastwiskach
Wisła
joly_fh

Patron honorowy przewodnika: Adam Małysz, skoczek narciarski, olimpijczyk W Wiśle jak Pan Bóg przykazał: minus czternaście stopni mrozu plus czternaście centymetrów śniegu. Można powiedzieć: zatrważająca luterska równowaga. W dzisiejszych czasach mało co poza meteorologią Panu Bogu zostało. Ileż ja się nasłuchałem tutejszych opowieści o ulewach, cudownie zatrzymanych tuż przed początkiem...

Patron honorowy przewodnika: Adam Małysz, skoczek narciarski, olimpijczyk

W Wiśle jak Pan Bóg przykazał: minus czternaście stopni mrozu plus czternaście centymetrów śniegu. Można powiedzieć: zatrważająca luterska równowaga. W dzisiejszych czasach mało co poza meteorologią Panu Bogu zostało. Ileż ja się nasłuchałem tutejszych opowieści o ulewach, cudownie zatrzymanych tuż przed początkiem nabożeństwa na wolnym powietrzu, albo o gradobiciu, które czekało, aż ostatni wierny wejdzie do kościoła, albo o śnieżycach, które wszystko z wyjątkiem naszych ścieżek zasypały. Dziesiątki przypowieści, osobne ewangelie, bezlik apokryfów. Protestanckich ma się rozumieć, one Panu specjalnie miłe. Braci katolików On też wysłuchuje, ale mniej uważnie. Nawet jak na najwyższym szczeblu modły o deszcz czy choćby o orzeźwiającą mżawkę wznoszą.
Jerzy Pilch, pisarz

źródło opisu: Pracownia na Pastwiskach, 2010