Wisła. Trasy spacerowe. Przewodnik turystyczny.

Wydawnictwo: Galeria Na Gojach
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Przemek

Wczasowiczu! Turysto! Jeśli wybrałeś Wisłę jako miejsce Twojego wypoczynku lub masz zamiar do nas przyjechać, proponujemy abyś pospacerował opisanymi w przewodniku trasami. Być może przechodziłeś już tędy nieraz, ale spróbuj jeszcze raz, tym razem otwierając przewodnik, a dowiesz się dużo ciekawych rzeczy, które powiększą Twoje wiadomości o Wiśle. Przewodnik przeznaczony jest przede wszystkim...

Przewodnik przeznaczony jest przede wszystkim dla odpoczywających w Wiśle i okolicy wczasowiczów oraz dla przyjeżdżających w nasz rejon "weekendowiczów". Przejście tras spacerowych opisanych w niniejszym przewodniku nie wymaga specjalnego przygotowania kondycyjnego. Można je pokonywać w całości lub na raty. Trasy turystyczne po okolicznych górach opisane są w innych przewodnikach, a w tym tylko wzmiankowane.

źródło opisu: Ze wstępu

źródło okładki: skan własny

Przemek | 2013-08-20
Przeczytana: 2011 rok

Wczoraj dodawałem tu świetną książkę "Od wsi do uzdrowiska. Dziedzictwo architektoniczne Wisły". Zaraz potem spojrzałem czy w serwisie jest uwzględniona druga dobra pozycja o Wiśle, od której zaczynałem pogłębianie swojej wiedzy--książka Franciszka Drewnioka. Nie było, zatem naprawiam ten błąd.
Z książki dowiemy się podstaw rysu historycznego Wisły, poznamy zasłużone osobistości, dowiemy się gdzie obejrzeć drewniane wille, kościółki, zameczek prezydenta, wiadukty, cmentarz na Groniczku, a przede wszystkim poznamy trasy spacerowe po szczytach otaczających dolinę miasta (15 zaproponowanych tras, w tym chyba 11 górskich). Wśród tych tras bardzo ciekawy jest spacer na Krzywy, skąd widać doskonałą panoramę centrum Wisły, a podejście niestety nie jest znakowane żadnym szlakiem.
Była to pierwsza sensowna książka o Wiśle, jaką znalazłem w miejscowym oddziale PTTK (zameczek Habsburgów na Lipowej) w 2011r. Obecnie można ją dostać w każdym punkcie z książkami w mieście i wraz z mapą...