Gmina Chybie. W krainie utopca – przewodnik turystyczny

Wydawnictwo: Pracownia na Pastwiskach
gmina Chybie, regionalne
joly_fh

Podręczny, praktyczny i zwięzły przy wyjątkowym bogactwie ilustracji i mapek – tak w skrócie można opisać nowy przewodnik "Gmina Chybie. W krainie utopca", który wyszedł spod pióra Marcina Żerańskiego, założyciela Pracowni na Pastwiskach w Cieszynie. To kolejny już z serii przewodnik po naszym regionie i po raz kolejny czytelnicy nie będą zawiedzeni. Śmiało można powiedzieć: Czekamy na kolejny.
Na naszej półce w kolekcji książkowej miejscowego wydawnictwa znalazło się już 5 przewodników o tematyce związanej z naszym regionem. Wśród nich jest, wydany w 2012 roku "Śląsk Cieszyński. Od Bielska-Białej do Ostrawy", "Ewangelicy w Cieszynie", "Ewangelicy w Wiśle" oraz "Cieszyn i Czeski Cieszyn. Śladem tramwaju". Tym razem autor skupił się na krainie utopca, czyli gminie Chybie, która w wielu publikacjach tego typu nie była jeszcze tak obszernie opisywana, często nawet pomijana, jeśli chodzi o walory Śląska Cieszyńskiego.
Marcin Żerański jak w poprzednich, tak i w tej publikacji zamieszcza wiele ciekawych informacji krajoznawczych, wątków historycznych, geograficznych i etnograficznych w artystyczny, wypracowany przez siebie sposób tak, by czytelnika zainteresować, zadziwić i sprawić, by z niecierpliwością oczekiwał na kolejne wydanie.

źródło opisu: Pracownia na Pastwiskach, 2013

źródło okładki: http://napastwiskach.pl/index.php?D=6

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!