Warszawski przewodnik wiślany

Okładka książki Warszawski przewodnik wiślany Dariusz Bartoszewicz
Okładka książki Warszawski przewodnik wiślany
Dariusz Bartoszewicz Wydawnictwo: Muzeum Powstania Warszawskiego turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Warszawski przewodnik wiślany
Muzeum Powstania Warszawskiego
2018-01-01
2018-01-01
Wisła Warszawa przewodnik

Okładka książki Spacerownik Centrum Nauki Kopernik Dariusz Bartoszewicz, Piotr Cieśliński
Spacerownik Ce... Dariusz Bartoszewic...
Okładka książki Spacerownik warszawski 2 Dariusz Bartoszewicz, Jerzy S. Majewski, Tomasz Urzykowski
Spacerownik wa... Dariusz Bartoszewic...

Dość trudno jest napisać dobrą opinię o książce, która właściwie jest rozbudowaną formą przewodnika turystycznego. Według mnie warto jednak o samej lekturze napisać kilka słów.
"Warszawski przewodnik wiślany" dostałam jako prezent. Prawdopodobnie w innych okolicznościach bardzo trudno byłoby dowiedzieć mi się o istnieniu książki, ze względu na jej małą dostępność, zwłaszcza poza Warszawą. Sam wydawca, którym w tym przypadku jest Muzeum Powstania Warszawskiego upewnia jednak, że w przewodniku znajdziemy same sprawdzone i rzetelne informacje.
W samej książce nie doszukamy się wielu walorów artystyczno-stylistycznych, jednak zabierając się za nią czytelnik nie powinien w ogóle takich oczekiwań stawiać, więc jest to oczywiście wybaczone. Jestem jednak pod dużym wrażeniem zwięzłego i klarownego ujęcia treści. Przewodnik zawiera zbiór najważniejszych atrakcji znad Wisły, doprawiając go wieloma często bardzo wyszukanymi ciekawostkami. Jedną z nich udało mi się zaskoczyć samych mieszkańców Warszawy. Muszę jednak zwrócić uwagę, że po pewnym czasie lektura staje się mocno monotonna i mimo samego charakteru książki, wolę zwrócić na to uwagę, wielu czytelników nie przepada za taką formą.
Ogólna ocena pozycji jest jednak zdecydowanie pozytywna, bardzo cieszę się, że udało mi się doczytać ją do samego końca i poznać wiele ciekawostek o jednym z moich ulubionych miejsc w Polsce.

• 2.Podróże
  • WARSZAWA
  • 0.0.Domowa biblioteczka
  • Warszawa
  • O podróżach
  • Architektura

Dodaj cytat z książki Warszawski przewodnik wiślany