Daring to Dream

Okładka książki Daring to Dream Nora Roberts
Okładka książki Daring to Dream
Nora Roberts Wydawnictwo: Jove Books Cykl: Marzenia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Marzenia (tom 1)
Daring to Dream
Jove Books
2006-01-01
2006-01-01

Zupełnie nie porwała mnie ta książka. Nora Roberts jest chwaloną pisarką, a mnie niestety nie przekonała do siebie. Książka nijaka, nudna, naiwna aż do bólu i do tego bohaterowie totalnie odrealnieni i antypatyczni
(zwłaszcza "boska" Margo). Takie sobie czytadło do szybkiego zasypiania. Dokończyłam tylko ze względu na rekomendację pewnej Pani, która pożyczyła mi całą serię na pokrzepienie ducha. Faktycznie czytając nie musiałam się intelektualnie wysilać, ale nie była to dla mnie przyjemna rozrywka. Mimo szczerych chęci jakby ktoś mnie zapytał nie umiałabym opowiedzieć o czym była ta historia. Idealny przykład jak można przez prawie 400 stron snuć wywody o niczym.

Rewelacja! Nie mogłam się oderwać.

Rewelacja! Nie mogłam się oderwać.

Każda z książek Nory Roberts to gwarancja miłej, przyjemnej dla ducha lektury i świetnej rozrywki. Plejada wyrazistych postaci, wciągająca fabuła, znakomite dialogi, plastycznie opisana sceneria wydarzeń to główne atuty jej twórczości. Mimo, że temat niespecjalnie porywający, nie wychodzący poza prozaiczne życie, jakie jest udziałem wielu bogatych Amerykanów, trudno oderwać się od tej książki. Spod pióra autorki przeczytam wszystko!!

Kolejna trylogia Nory Roberts. Tym razem autorka skupia się na marzeniach trzech dziewczyn. Pierwsza - Margo - pracując jako fotomodelka zdążyła przez lata zdobyć wielką popularność i majątek oraz w jednej chwili wszystko to stracić. Teraz wraca do domu aby tam leczyć rany oraz na nowo okryć swoje marzenia. Jakie są te jej marzenia i kto jej pomoże w w ich realizacji dowiecie się czytając. Polecam

pięknie opisane krajobrazy,czasami śmieszne wątki i miłość w roli głównej

pięknie opisane krajobrazy,czasami śmieszne wątki i miłość w roli głównej

Powieści Nory Roberts podzielić można na te z wątkiem kryminalnym, fantasy, przygodowym oraz takie, które są typowymi obyczajówkami. Te ostatnie zazwyczaj są sagami rodzinnymi. Opowieściami o wielkich rodach (jak MacGregorowie),zwyczajnych rodzinach (jak Stanislascy) lub rodzeństwach, które poza więzami krwi łączy prawdziwa przyjaźń na śmierć i życie (jak bracia MacKade). Wszystkie je łączy oczywiście romans. Trylogię Marzenia zaliczyłabym chyba do tej grupy obyczajowej, choć trudno powiedzieć, czym może nas jeszcze zaskoczyć Serafina.

Trudno wyobrazić sobie kobietę bardziej żywiołową, nieprzewidywalną i dziką niż Margo Sullivan. Nosiło ją od dziecka i w końcu, gdy tylko skończyła osiemnaście lat wyruszyła na podbój świata. Zrobiła wielką karierę jako modelka. Osiągnęła pozycję, o jakiej zawsze marzyła. Jednak jeden błąd przekreślił wszystko. Lata ciężkiej pracy poszły na marne. Upokorzona, zraniona i kompletnie spłukana Margo wraca do domu, by na łonie rodziny lizać rany.

Joshua Conway Templeton był człowiekiem czynu. Gdy sytuacja tego wymagała, potrafił wykazać się anielską cierpliwością, ale zawsze stawiał na swoim. Jako najdawniejszy przyjaciel Margo nie mógł pozwolić, by zmarnowała jeszcze choć jedną chwilę swojego cennego życia na użalanie się nad sobą. Nie ofiarował jej współczucia, zrozumienia i ramienia do wypłakania. Po prostu kopnął ją w tyłek i zainspirował do działania.

Układanie sobie życia z osobą, którą zna się niemal od zawsze powinno być łatwe. Żadnych niespodzianek i tajemnic z przeszłości. Rzadko Nora Roberts łączy ze sobą tak podobnych ludzi jak Josh i Margo. Myślę, że z tego wynikały ich ciągłe kłótnie. Oboje mają bardzo silne charaktery i kompromis nie jest ich mocna stroną. Ciekawe jednak jest to, jak wiele nowych i zaskakujących rzeczy można odkryć w osobie, którą zna się od tak dawna. Wystarczy tylko zbliżyć się odrobinę bardziej.

„Śmiałe marzenia” to nie tylko romans. To opowieść o kobiecie, która nie miała nic, zyskała wszystko, odniosła spektakularną klęskę, by znów walczyć o swoje marzenia. Nie brakuje tu też prawdziwej przyjaźni, bez której trudno pozbierać się po upadku, ale też cieszyć z szybowania w obłokach.

1981

Książka dobra, ale czytałam wiele lepszych książek tej autorki.
Mało się w tej powieści dzieje, nie wciągnęła mnie ta historia bo dla mnie jest strasznie naciągana.
Cała akcja skupia się w zasadzie na otwarciu sklepu, jego prowadzeniu i kłopotach finansowych. Bo Margo spełniła swoje marzenie .Miała burzliwe życie w Europie,została fotomodelką, była sławna, zarobiła dużo pieniędzy a teraz wraca do domu bez grosza, za to z długami, bo oszukał ją kochanek i nie wie za co żyć.
Więc otwiera sklep i sprzedaje swoje ubrania, klejnoty, cenne bibeloty itp.I to cała akcja. Nic ciekawego.
Dopiero zaczyna być trochę lepiej ,gdy Margo nawiązuje romans z bratem swojej przyjaciółki. Bo Josh ma bardzo podobny charakter. Oboje są uparci, zawzięci , każdy chce postawić na swoim . To bardzo wybuchowa para,a ich kłótnie bezcenne.
Lekka, pełna humoru powieść obyczajowa, którą szybko się czyta, ale brak jej tego czegoś co wciąga.
Ja jednak wolę te powieści Roberts z wątkiem sensacyjnym.

Książka dobra, ale czytałam wiele lepszych książek tej autorki.

przeczytałam pierwsze II część tej serii i było tak sobie. dopiero po przeczytaniu I części bardzo się mi spodobało i polecam wszystkim, ale czytać jednak po kolei.
części opowiadają o córce gosposi, adoptowanej córce i prawowitej córce. jednak losy dziewczyn bardzo się zazębiają. to nie jest tylko jakaś wzmianka o nich tylko przez całe książki przeplatają się ich dzieje.

Wszystkie "księżniczki" lubią marzyć.
A jeszcze bardziej lubią realizować marzenia.

"Śmiałe marzenia" trafiły w moje ręce dzięki mojej mamie, a właściwie to dzięki mojemu tacie, który stwierdził, iż to świetny gwiazdkowy prezent (oczywiście, zgadzam się z nim :D).
Wiadomo, że Nora Roberts jest popularną pisarką i zapewne każda kobieta ma na swoim koncie jakąś jej książkę, choćby tylko jedną. Oczywiście, autorka jak najbardziej zasłużyła sobie na ten sukces, jednak jej pisarstwo, aż tak mną nie powaliło.
Trzy dziewczynki, potem nastolatki, a następnie dorosłe kobiety. To o ich losach - Margo, Kate, Laury - wczytujemy się. Właściwie jednak w tej pierwszej powieści rozpoczynającej trylogię, przede wszystkim skupiamy się na Margo Sullivan, tylko w tle pojawiają się pozostałe bohaterki.
A więc Margo. Fajna osóbka. Można powiedzieć, że spełniła swoje "śmiałe marzenia". Oczywiście akcja skupia się na tym, kiedy te marzenia nagle ulegają rozkładowi i trzeba poszukać nowych, o starych jedynie można zapomnieć, ewentualnie trochę ich powspominać. Stalowa, pewna siebie, niezwykła kobieta, która nie poddaje się, którą nie obchodzi co myślą o niej inni, twardo stąpa po świecie i doskonale wie czego chce. Do tego uparta, zbyt dumna, za to zawsze można na nią liczyć i oczywiście lojalna dla swoich. Od razu, od razu przypadła mi do gustu i bez problemu ją polubiłam, dlatego też pewnie dobrze mi się czytało powieść, z fajnymi bohaterami tak zwykle bywa ;). O i do tego dochodzi również męska strona, na którą szczególnie zwracam uwagę ;P. Josh Templeton także podbił moje serce, a jakżeby inaczej ;D. Odważny, pewny siebie, uparty mężczyzna, który także doskonale wie czego chce i właściwie można powiedzieć, iż niewiele różni się od Margo, być może dlatego tak świetnie się ze sobą dogadywali, przekomarzali, aż wreszcie pokochali do nieprzytomności. Świetna wybuchowa parka, nie ma co.
"Śmiałe marzenia" to dobra książka na każdy możliwy dzień, moment, chwilę choćby i. Łatwo można zatracić się w jej akcji, chociaż niewiele właściwie się dzieje, jednak czyta się bardzo przyjemnie. Szczególnie fani Nory Roberts oraz ci, którzy lubią legendy w tle i miłosne uniesienia po prostu pokochają tę książkę.

Wszystkie "księżniczki" lubią marzyć.
A jeszcze bardziej lubią realizować marzenia.

Bardzo lubię książki Nory Roberts, więc często po nie sięgam.
Wiosną, czyli jakieś 3 m-ce temu, wzięłam się za czytanie Trylogii Marzeń. Wymęczyłam się, ale skończyłam - tyle pamiętam i nic poza tym, naprawdę.
O czym były "Śmiałe marzenia" oraz dwa kolejne tomy, nie wiem... Nawet jak czytam opis, to wspomnienia jakoś nie chcą powracać, co najwyżej, może gdzieś tam daleko w głowie coś się kołacze...
To naprawdę dziwne, bo zwykle nie mam problemu z przypominaniem sobie o czym są książki jednej z moich ulubionych autorek.

Wniosek: bardzo słaba seria.

Bardzo lubię książki Nory Roberts, więc często po nie sięgam.

• Nora Roberts
  • Romans