Siuks

Wspomnienia komandora por. Andrzeja Ujazdowskiego obejmują okres pierwszych kilku lat po zakończeniu II wojny światowej. W tym czasie autor ukończył Oficerską Szkołę Marynarki Wojennej i jako oficer pływał na różnych okrętach, aż w końcu został dowódcą niszczyciela. W książce tej przedstawia w żywy i obrazowy sposób pierwsze kroki podchorążych na pokładzie żaglowca szkolnego "Iskra", a następnie zapoznaje z życiem załóg i przebiegiem różnych ćwiczeń na okrętach bojowych. Autorowi udało się pokazać nie tylko pokojową pracę marynarki wojennej, lecz również przygodę, która według jego słów "przychodzi niespodziewanie w toku codziennej pracy".

źródło opisu: okładka

źródło okładki: WYDAWNICTWO MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ