Opowiastki dla małych uszu

Okładka książki Opowiastki dla małych uszu
Joanna Wachowiak Wydawnictwo: BIS literatura dziecięca
literatura dziecięca
BIS
2013-01-01
2013-01-01

Okładka książki 12 ważnych opowieści Paweł Beręsewicz, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Joanna Krzyżanek, Irena Landau, Maria Ewa Letki, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Marcin Przewoźniak, Anna Sójka, Natalia Usenko
Ocena 7,4
12 ważnych opo... Paweł Beręsewicz,&n...
Okładka książki Niebieska niedźwiedzica Joanna Maria Chmielewska, Jona Jung
Ocena 8,0
Niebieska nied... Joanna Maria Chmiel...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

„Opowiastki dla małych uszu” są trzecią częścią serii, w których główne role odgrywają przeróżne zwierzęta. W książce przedstawionych zostało osiem, krótkich historyjek, których celem jest przekazanie dzieciom wielu cennych wskazówek i dobrych rad na przyszłość. Razem z synkiem dałam się porwać do magicznego świata, w którym kolejny raz spotkaliśmy cudowną żabkę, czy też mogliśmy razem z wiewiórką spędzić pracowity dzień i nauczyć się, że noc jest tak samo ważna, jak dzień. Nie chciałabym zdradzać więcej szczegółów, ponieważ uważam, że książka zasługuje na to, by odkrywać jej wnętrze i tajemnice wraz z dzieckiem.
Więcej na stronie internetowej: https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/06/04/opowiastki-dla-malych-uszu-joanna-wachowiak/

„Opowiastki dla małych uszu” jest zbiorem ośmiu krótkich opowiadań o różnych zwierzątkach. Znajdziemy tu historie szczęśliwe, lekkie, przyjemne i radosne, jak i te trudniejsze, wymagające wysiłku i poświęceń. Bohaterami są zwierzątka, które znamy i lubimy, w dodatku dla dziecka są o wiele łatwiejsze w odbiorze. Każde opowiadanie to osobna historia, niepowtarzalna, przyjazna dla młodego odbiorcy i ucząca. Nie są to morały niczym ze starych baśni, które większość z nas zna. Są to historie, które w prosty i łatwy sposób uczą, jak być szczęśliwym dzieląc się tym co mamy, jak ważna jest bliskość drugiej osoby, czy dążenie do wyznaczonego celu, mimo niepowodzeń czy złośliwych podszeptów. Myślę, że to pozycja dobra, na nasze czasy, bardziej współczesna, a mimo to prosta w odbiorze i przyjazna dla młodego czytelnika.
Każda opowieść to tylko kilka stron tekstu i wielka garść ilustracji. Historie są krótkie więc czytanie nie znudzi naszego dziecka, a historia jest zwarta, więc na pewno nie pogubi się w tym co się tam dzieje. Język jest prosty i przyjazny. Młodsze dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem różnych wyrazów, za to te starsze bez problemu poradzą sobie z przeczytaniem ich. Duże litery, wyraźna czcionka i tekst, który nie wchodzi na ilustracje na pewno pomogą w samodzielnym czytaniu. No a skoro już jesteśmy przy ilustracjach…. Są prześliczne. Soczyste kolory, wyraźne postacie i nawiązanie do tekstu. Tak to bardzo ważne, żeby ilustracja na danej stronie miała odzwierciedlenie w tekście obok, bo już nie raz zdarzyło mi się pytanie „Mamo, ale na obrazku jest inaczej!” .
Jeśli szukacie książki dla dziecka w wieku przedszkolnym, czy też wczesnoszkolnym i chcecie je zachęcić do czytania książek polecam wam gorąco. Moje dzieci mają skończone pięć lat i z miłą chęcią sięgają po książki, nie tylko na dobranoc, a ta propozycja bardzo przypadła im do gustu. Do tego stopnia, że mam już zamówienie na kolejną pozycje z serii. ;)

________________
Więcej na
zazakladka.blogspot.com

Zbiór krótkich opowiadan na dobranoc z mieszkańcami lasu - w sam raz na dobranoc. Każda opowiastka ma bardzo ładny morał. Książeczka bardziej dla przedszkolaków - 2-4 latkowi myślę, że morał trzeba wyjaśnić. Wg mnie pozycja nadaje się do bajkoterapii wyjątkowo mocno.

18+ miesięcy, choć wiadomo, że morały nie zostaną jeszcze zrozumiane na tym etapie. :)

Bajeczki bardzo ładnie napisane, każda ma ważny morał (dla nieco większych dzieci). Są jednak bardzo krótkie, więc nawet 1,5-roczne dziecko przed snem chętnie słucha i przed zaśnięciem zwykle zdąży dosłuchać do końca.

"Opowiastki dla małych uszu" to przeurocze i przesympatyczne historyjki z nutą dydaktyzmu, które pokazują dzieciom świat i jego pozytywny wydźwięk. Bohaterami są zwierzątka, dzięki czemu łatwiej przekazać maluchom pewne mechanizmy zachowania i łatwiej o nich opowiadać. Takie książeczki dla dzieci lubię czytać moim córkom najbardziej. Ciepłe, przytulne, pozytywne, kolorowe, a do tego mądre i ładnie napisane. I czego chcieć więcej? Jak dla mnie, to właśnie o to chodzi w literaturze dla najmłodszych. Polecam :)

Przyjemne, słodkie opowiadania o zwierzątkach dla dzieci. Piękne wydanie i ilustracje. Polecam

Cudowne opowiastki bardzo mądre historyjki

Cudowne opowiastki bardzo mądre historyjki

bardzo przyjemne opowiadania :)

bardzo przyjemne opowiadania :)

Krótkie, zabawne, przyjazne i pouczające opowiadanka dla najmłodszych.
Myślę, że świetnie nadadzą się do bajkoterapi.

Krótkie, zabawne, przyjazne i pouczające opowiadanka dla najmłodszych.
Myślę, że świetnie nadadzą się do bajkoterapi.

Bardzo fajne i pouczające opowiadania. Polecam

Bardzo fajne i pouczające opowiadania. Polecam

Dodaj cytat z książki Opowiastki dla małych uszu