Wyzwanie czytelnicze LC

Kai czyli miłość do ideałów

Tłumaczenie: Maria Gero-Różniewicz
Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Kai und die Liebe zu den Modellen
megiddovl

„Kai czyli miłość do ideałów” jest powieścią o życiu kobiety współczesnej i jej dylematach. Gasnąca miłość każe bohaterce szukać innego wzoru życia niż konwencjonalna rodzina. Tradycyjny kulturowy stereotyp kobiecości zderza się z wymaganiami stawianymi kobiecie nowoczesnej. Powoduje to z natury rzeczy rozterki i konflikty z otoczeniem. Bohaterka powieści, uwikłana w problemy rodzinne i zawodowe, próbuje znaleźć dla siebie miejsce w technokratycznym świecie. Stwarza sobie własny fantastyczny mikroświat, świat marzeń-ideałów, który istnieje jakby osobno, ale ingeruje w świat zewnętrzny i często się na niego nakłada. Ów mikroświat ma na kobietę oddziaływać twórczo, ma ją pogodzić ze światem realnym.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie