Trasy na weekend. Pieszo i na rowerze po Jurze Krakowsko Czę

Wydawnictwo: Videograf II
837183070X

Ilustrowany poradnik dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jego autorzy, geograf i geolog z Uniwersytetu ląskiego, proponują trasy wycieczek po wzgórzach jurajskich, ciągnących się od Częstochowy po Kraków. Pokazują niepowtarzalny klimat Jury o każdej porze roku malownicze ostańce skalne z przepastnymi urwiskami, tajemnicze rozpadliny krasowe, parkowe starodrzewy bukowe. Tłumaczą zagadki przyrodnicze, prawa natury, które doprowadziły do obecnej specyfiki świata przyrody ożywionej i nieożywionej na Wyżynie.

Fred | 2015-09-11
Na półkach