Zgłosuj na książki roku 2017

Co pozostało? O rodzinie Kaszniców, Durskich i Szymańskich

Wydawnictwo: Media Rodzina
historia Polski
joly_fh

Odnaleziony przypadkiem list Eleonory Kasznicy stał się przyczynkiem do odkrywania losów rodziny Kaszniców, z ostatnim komendantem Narodowych Sił Zbrojnych Stanisławem Kasznicą i jego ojcem Stanisławem, profesorem, wybitnym prawnikiem. W ich biografii zogniskowała się cała złożona historia Polski ostatnich dwustu lat. Kim zatem byli? Dlaczego znaleźli się w Poznaniu i co - oprócz więzów krwi...

Kim zatem byli? Dlaczego znaleźli się w Poznaniu i co - oprócz więzów krwi - łączyło rodziny Kaszniców, Durskich i Szymańskich? Autorka opowiada o ludziach nieprzeciętnych, wybitnych i mężnych, a równocześnie niesłychanie skromnych, zwyczajnych, nie dąży do przesadnej apoteozy tych postaci. Poprzez pokazanie ich losów chce przekazać kolejnym pokoleniom wartości, którymi trzeba się kierować w każdych warunkach.

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: http://www.mediarodzina.com.pl/prod/900/Co-pozostalo-