W Alejach spacerują "Tygrysy"

Wydawnictwo: Glob
piotrex

Wspomnienia "Eli", Elżbiety Grossówny-Ostrowskiej, dowódcy Okręgowej Składnicy Meldunkowej "S". Poświęcone przede wszystkim łączności w Powstaniu i dające o niezły obraz jej ważnej części: przez "S" przechodziły meldunki między Mokotowem (połączenie kanałowe), Czerniakowem i Śródmieściem. Największą zaletą książki jest jednak nie tyle ów obraz, ale znakomite pióro autorki, dzięki któremu czyta to się świetnie. Do polecenia dla każdego, dobra książka na początki przygody z Powstaniem.

źródło opisu: Glob, 1984

źródło okładki: zdjęcie autorskie