Przygody rodziny Mellopsów

Wydawnictwo: Format
The Mellops Go Flying
978-83-61488-48-4
ani_anka

Poznajcie sześciosobowową rodzinę świnek: Mama i Tata Mellops oraz ich czterech synków - Kazik, Izydor, Feliks i Ferdynand (jest jeszcze pies). Męska część Mellopsów uwielbia przygody. Mama jest osobą, która gotuje, piecze, wyczekuje, martwi się. Tradycyjna rola, niestety, ale jestem w stanie to wybaczyć patrząc na relację taty i jego synów. Jeśli Mama Mellops jest kojarzona z tzw. ciepłem domowego ogniska (zapach pieczonych przez nią tortów to "zapach piękniejszy niż wszystkie perfumy świata" - to chyba komplement w ustach synów), to Tata Mellops wprowadza chłopców w świat czynu, przygody, odpowiedzialności. To konstruktor, globtroter, ale przede wszystkim spełniony i prawdziwy ojciec, czyli taki, który ma czas dla swoich dzieci. Zaraża ich swoimi pasjami, uczy chłopców budowania samolotu, tratwy, wieży wiertniczej, w praktyce pokazuje, jak radzić sobie w trudnych, a czasem nawet niebezpiecznych sytuacjach. Świetnie mieć takiego przewodnika, który poprowadzi w stronę dorosłego życia. Jeszcze lepiej, jeśli jest to własny tata.

źródło opisu: Wydawnictwo Format, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwoformat.pl/page.php?p=109

jagarkar | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Zastanawia mnie rola Mamy Mellops, która nie uczestniczy w przygodach męskiej części rodziny, a jedynie przygotowuje im prowiant na drogę, zamartwia się podczas ich nieobecności oraz raczy wszystkich wielkim tortem pod koniec każdej historii. Opowieści były pierwszy raz opublikowane w latach 50. i 60. XX wieku – myślę, że obecnie taka rola pani Mellopsowej spotkałaby się z dużym oporem środowiska feministycznego ;)

Na półkach: Przeczytane, Format

W tej książeczce znajdziemy pięć opowiadań o sympatycznej rodzince świnek.

Rodzina Mellopsów składa się z Pani Świnki, Pana Świnki i ich czterech synów: Kazika, Feliksa, Ferdynanda i Izydora. Ojciec wraz z synami wymyślają sobie różne ciekawe zajęcia. Pewnego razu postanawiają zbudować samolot, kiedy indziej Pan Mellops znajduje mapę skarbów i postanawia wraz ze swoimi synami wyruszyć w podróż, aby znaleźć skarb. Wpadają również na pomysł zbudowania wierzy wiertniczej i poszukania ropy naftowej. Pewnego dnia wybierają się do jaskini, aby zabawić się w grotołazów, odnajdują nawet rysunki na ścianach groty oraz wiele narzędzi należących do jaskiniowców. Ostatnia przygoda jaką będziemy mieli okazję przeczytać będzie opowieścią o świętach Bożego Narodzenia oraz o nadmiarze choinek, które uszczęśliwią kilka samotnych świnek :)

Jak widzicie ta rodzinka nie lubi się nudzić. U nich zawsze coś się dzieje. Na dodatek te świnki są bardzo pracowite, potrafią skonstruować różne rzeczy, razem...

beataj | 2012-05-12
Przeczytana: wrzesień 2011

Sympatyczne świnki mają jeszcze sympatyczniejsze przygody :) Dodatkowo dla nas książka ma jeszcze wartość sentymentalną - to jedna z pierwszych "grubych" pozycji przeczytanych samodzielnie przez Młodego

FiKa | 2015-03-11

Ciepłe opowiadania o rodzinie Melopsów - świnek. Tatuś z synami bawią sie w przygody, a mama zawsze przygotowana z dobrym obiadem i deserem ;) Bardzo ładne ustrzycki, polecam

steffburton | 2013-07-11
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

cudne ilustracje i uroczy krótki tekst

Namir | 2018-09-24
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane