Trzynaście dni. Wspomnienia z kryzysu kubańskiego

Tłumaczenie: Grzegorz Woźniak
Wydawnictwo: Bellona
Thirteen Days
historia
Dominik

Kronika 13 dni, które mogły wstrząsnąć światem. Kryzys kubański 1962 roku widziany oczyma uczestnika wydarzeń w Białym Domu. Autor opisuje dzień po dnie rozterki swojego brata, prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna Kennedy'ego związane z groźbą ewentualnej agresji ze strony Związku Radzieckiego.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Internet

Dominik | 2014-07-02
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia

Najkompletniejszy opis wydarzeń kryzysu kubańskiego z perspektywy Białego Domu dostępny na polskim rynku. Na chwile obecną nie ma nic dokładniejszego opisującego debaty ExCommu.
Oczywiście należy podejść do tego bardzo krytycznie. Robert czasami mija się z prawdą, celowo lub nie. Wiele "faktów", które opisuje dziś wiemy, że wyglądały inaczej.
Na końcu książki jest dosyć spora analiza "politologiczno-historyczna", niezbyt mi się jednak podobała...