Tina Turner

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Tina Turner
joly_fh

Tina Turner – niestrudzona wokalistka obdarzona charakterystycznym zachrypniętym głosem. Karierę rozpoczęła ponad pół wieku temu od występów gospel. Sławę przyniósł jej duet z Ikiem Turnerem, z którym związała się też w życiu prywatnym. Choć ich toksyczne małżeństwo i głośne rozstanie zachwiało pozycją Tiny, dzięki wytrwałości i niezwykłej charyzmie udało jej się w wielkim stylu powrócić na szczyty list przebojów. Jako megagwiazda estrady i symbol seksu odniosła wiele sukcesów, a utwory takie, jak Private Dancer, The Best czy Typical Male do dziś rozbrzmiewają w audycjach radiowych na całym świecie.

W tej zajmującej biografii Mark Bego przybliża czytelnikowi nie tylko kolejne etapy kariery scenicznej artystki. Poznajemy też jej dzieciństwo w stanie Tennessee, burzliwe małżeństwo zakończone spektakularnym rozwodem, a także życie Tiny jako matki.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2013

źródło okładki: www.publicat.pl

Tomek | 2013-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2013

Pozycja obowiazkowa dla wszystkich miłośników talentu boskiej Tiny:)

SEGA | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Książka przejrzyście ukazuje koleje losu głównej bohaterki, dużo uwagi poświęcając związkowi z Ikiem Turnerem. Za mało jednak napisano o ostatniej trasie koncertowej, która była dużym wydarzeniem na muzycznej scenie. Ogólnie rzecz biorąc fakty zostały przedstawione zbyt sucho, a oznaczenia źródeł cytatów, będące numerkami w nawiasach, nieco przeszkadzały. Co do wydania to jest ono bardzo eleganckie, oprawa twarda, jednak zdjęcia w publikacji są czarno białe, choć większość z nich pochodzi z czasów fotografii kolorowej, co na minus. Całokształtu dopełnia spis dyskografii artystki.

Sosenka | 2013-12-04
Przeczytana: listopad 2013

Tina Turner to ikona muzyki, największa wokalistka obok zmarłej Whitney Houston. Nazywana największą legendą muzyki nie tylko lat 80' czy 90', ale i współczesnej, bo Tina nie zawiesiła kariery, wciąż jest aktywna zawodowo, daje wspaniałe koncerty, które porywają publiczność, a każda piosenka to niezwykłe widowisko z pełnym układem choreograficznym, widowiskiem świetlnym i scenografią. Mimo swego wieku wciąż jest pełna energii zarówno na scenie jak i poza nią. Nagrywa, koncertuje i występuje publicznie, a jej fenomen to nie tylko wspaniały wygląd, ale i energia, którą zaraża innych, bo Turner to jedna z najweselszych, zawsze uśmiechniętych i najszczerszych gwiazd muzyki, jakie kiedykolwiek mogliśmy poznać. Jest to tym bardziej zaskakujące, że jej życie nie zawsze było kolorowe, spotkało ją mnóstwo dramatów i łez, a mimo to, podniosła się i osiągnęła szczyt kariery muzycznej, na którym trwa do dzisiaj.
Kariera Tiny zaczęła się od muzyki Gospel, co nie dziwi zważywszy na jej...

me_myself_and_i | 2015-04-26
Carmen | 2014-11-27