In. Stambuł

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Stambuł, Turcja, przewodniki
joly_fh

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tej wspaniałej metropolii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.

Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do luksusowego lokalu Anjelique, położonego w dawnej rybackiej wiosce Ortaköy nad brzegiem Bosforu, i kameralnego hoteliku The Kybele Hotel, znajdującego się w historycznej części Stambułu – dzielnicy Sultanahmet. Nie ominiemy Babylonu, ulubionego klubu tureckich kapel undergroundowych, ani wypełnionego tysiącami sklepów i straganów Grand Bazaar, na którym handel kwitnie od 500 lat. Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl

EmaxDomina | 2017-10-19
Przeczytana: październik 2017

Jedziecie do Stambułu? Nie zabierajcie tego pseudoprzewodnika ze sobą - nieprzydatne, chaotyczne i niesprawdzone informacje.

Edyta | 2017-03-05