Antek i stara jabłonka

Okładka książki Antek i stara jabłonka Edyta Zarębska
Okładka książki Antek i stara jabłonka
Edyta Zarębska Wydawnictwo: Publicat Seria: Pierwsze czytanki literatura dziecięca
31 str. 31 min.
literatura dziecięca
Pierwsze czytanki
Publicat
2013-01-01
2013-01-01
31 min.

Okładka książki Polscy autorzy dzieciom Olga Baszczak, Urszula Kozłowska, Marcin Przewoźniak, Maria Szarf, Agnieszka Usakiewicz, Edyta Zarębska, Magdalena Zawadzka
Polscy autorzy... Olga Baszczak, Ursz...
Okładka książki Pierwsze czytanki dla chłopców Joanna Krzyżanek, Irena Landau, Edyta Zarębska
Pierwsze czyta... Joanna Krzyżanek, I...
Okładka książki Pierwsze czytanki dla dziewczynek Liliana Fabisińska, Irena Landau, Edyta Zarębska
Pierwsze czyta... Liliana Fabisińska,...

Okładka książki Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agnieszka Żelewska
Kacper i Plaster Zofia Stanecka, Agn...
Okładka książki Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Tomek Kozłowski, Ewa Nowak
Apollo 11. O p... Tomek Kozłowski, Ew...
Okładka książki Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cichocka, Joanna Olech
Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cicho...
Okładka książki Kto polubi trolla? Jona Jung, Zofia Stanecka
Kto polubi tro... Jona Jung, Zofia St...
Okładka książki Historia pewnego statku. O rejsie "Titanica" Joanna Rusinek, Zofia Stanecka
Historia pewne... Joanna Rusinek, Zof...

Mały Antek zawsze na lato przyjeżdżał do babci i dziadka. Babcia mu gotowała pyszne potrawy, a on zawsze wszystko zjadał z wielkim apetytem. Chłopiec pomagał dziadkom z chęcią. Uwielbiał te wakacje, spacery po lesie a w szczególności starą jabłonkę, która dawała przepyszne owoce.

Pewnego lata Antek się zdziwił, że jabłonka zaczęła usychać i nie miała żadnych owoców. Bardzo go to zmartwiło, ale wziął sprawy w swoje ręce - postanowił wykopać rów od rzeczki do jabłonki. W szopie znalazł deski i zrobił na jabłonce dom.

Co się stało, kiedy przybyli robotnicy, którzy mieli ściąć jabłonkę? Czy powstała droga w jej miejscu? Czy jak wrócił za rok, jabłonka stała na swoim miejscu? Przeczytajcie koniecznie o wielkiej miłości chłopca do drzewa.

O tym, że trzeba walczyć do końca. Ciekawa, aczkolwiek mało prawdopodobna historia.

Prosta historia z przesłaniem, dobrze napisana. Przyjemna do słuchania też dla dorosłego. Opowieść o Antku który stanął w obronie ulubionej jabłonki i sprawił swoją postawą, że drzewo nie zostało ścięte
Mogę powiedzieć że ta pozycja wyróżnia się pozytywnie spośród książeczek z serii "pierwsze czytanki" czytanych przez moje dzieci ostatnio
Polecam

Polecam

Mądra książka,która przypadła do gustu małemu czytelnikowi.

Mądra książka,która przypadła do gustu małemu czytelnikowi.

Jedna z ukochanych ksiazeczek mojej coreczki. Prosta historia, sliczne ilustracje. Polecam

Bardzo fajna, ciepła i niebanalna opowiastka! Przyjemne ilustracje, prosty morał. Z pewnością poszukam czegoś więcej z tej serii.
Mojemu (prawie) 3-letniemu synowi bardzo się podobała i wciąż do niej wraca. Książeczka nie tylko dla czytających przedszkolaków jak sugeruje seria. :)

Bohaterem głównym jest chłopiec o imieniu Antek. Chłopiec przyjechał do babci i dziadka na wieś. Obok domu dziadków rosła stara jabłonka. Antek lubił jej jabłka. A tu jabłoń usycha. Chłopiec chce ją uratować. Czy mu się uda?

Sympatyczna i ciepła książeczka o stracie, nadziei i miłości.

Sympatyczna i ciepła książeczka o stracie, nadziei i miłości.

• E2) Podstawówka 1-3
  • 18. SERIE
  • Książki 2016 Hela
  • C6) Bez kategorii
  • 4) Z biblioteki
  • 17. NAUKA CZYTANIA POZIOM 2
  • Literatura dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Antek i stara jabłonka