ankuku

Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1115.html

IgaWlog | 2018-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Dużo trudnych słów...

krif | 2016-09-16

Moim zdanie, najgorsza z tej serii.

ejotek | 2016-06-04
Przeczytana: maj 2016

Tytus to psi detektyw, który mnie osobiście kojarzy się z jedną z wizji Holmesa w tym swoim ubranku :)
W ostatni wtorek Tytus wytropił nieznośnego Pazurka, kota sąsiada z parteru, kiedy ten w bezczelny sposób wyjadł mu kulki wołowe z miski. I na dodatek nijak nie chciał się do tego przyznać, tylko nawijał jak makaron na uszy, znaczy kłamał!
Teraz mamy kolejny wtorek... tyle że tym razem nic się nie dzieje... Tytus się nudzi... Aż tu nagle wprost z deszczowej pogody, w kaloszach i pod parasolem zjawia się kolejna sprawa niecierpiąca zwłoki. Oto pudel Koko Roztropek potrzebuje pomocy, gdyż zaginął obraz w złotej ramie z podobizną wuja-medalisty. A to nie taki zwykły obraz, lecz wart milion!
Nie zdradzę Wam gdzie, jak i czy w ogóle Tytusowi uda się rozwikłać zagadkę zaginionej podobizny, ale wspomnę tylko że wśród podejrzanych pada nazwisko rabusia Kornela Makutry...

Mało tekstu, ogromne ilustracje zdobiące każdą stronę a zwracające uwagę dziecka małą ilością barw (oprócz czerni i...

Agacha | 2016-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Dość dużo czasu zajęło córce przeczytanie tej książki. Nie jestem pewna, czy ogarnęła całość. Chyba jeszcze trochę za gruba książeczka jak na (prawie) siedmiolatkę.

Przeczytana: 06 lipca 2015

Szału nie było, ale szybko się czytało. Do nauki czytania w sam raz ;)

| 2013-07-12

Świetna! Opowiada o przygodach psa-detektywa, uczy logicznego myślenia podczas rozwiązywania zagadek, które musi rozwiązać Tytus. Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota."
Poziom drugi, czyli SKŁADAM ZDANIA; 800-900 wyrazów w tekście, dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz "h", ćwiczenia sylabizowania oraz pytania dotyczące książeczki schowane w zakładce.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.