Tadek i spółka

Okładka książki Tadek i spółka Dorota Łoskot-Cichocka, Joanna Olech
Okładka książki Tadek i spółka
Dorota Łoskot-CichockaJoanna Olech Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Czytam Sobie. Poziom 2: Składam Zdania
Egmont Polska
2012-01-01
2012-01-01
48 min.
opowiadanie dziecięce polskie czytam sobie nauka czytania

Okładka książki Robot Robert Emilia Dziubak, Zofia Stanecka
Robot Robert Emilia Dziubak, Zof...
Okładka książki Koc trolla Alojzego Jona Jung, Zofia Stanecka
Koc trolla Alo... Jona Jung, Zofia St...
Okładka książki Psotny Franek Agnieszka Frączek, Joanna Rusinek
Psotny Franek Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Basia i kask Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i kask Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Pokój NIEgościnny Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Pokój NIEgościnny Grzegorz Kasdepke, ...

Galeria osobowości pieciorga dzieci. Do trenowania czytania na poziomie 2.

Tadek Damradek, a może bardziej Cukierkozjadek, strąca mopem pudło cukierków, które stoi wysoko na szafie.

Natalka Pytalka zadaje bez przerwy pytania, od których boli głowa. Wiadomo, że dzieci są ciekawe świata, i bardzo dobrze! Ale niektóre nie mają hamulców ani umiaru w umilaniu dorosłym życia... wtedy kropelki na słabe nerwy mile widziane;)

Romek Wiadomek zna odpowiedzi na wszystkie trudne pytania i matematyczne zagadki, ale kiedy przychodzi pora na decyzję, jaką zupę ugotować, pomidorową czy fasolową - pojawia się poważny problem!

Tereska Bezpieska kocha swoje zwierzątka, kotka i kanarka, ale czeka jeszcze na kolejnego ulubieńca - kundelka Pimpka!

Franek Tyranek wyje, tupie, kopie, niszczy, jak na rasowego łobuza przystało.

Do mnie ta galeria charakterków nie przemówiła, ale najmłodszym może się spodobać!

Galeria osobowości pieciorga dzieci. Do trenowania czytania na poziomie 2.

Za bardzo chaotyczna.

Za bardzo chaotyczna.

Kilka historyjek w 1 książeczce o 5 dzieciach i ich przygodach. Tadek Damradek, który poluje na cukierki, Romek Wiadomek - ta historyjka najbardziej nam się podobała,, Natalka Pytalka, która irytuje wszystkich pytaniami (i tu właśnie mam zgrzyt, bo dla mnie to oczywiste, że dzieci tak poznają świat.. ),Tereska Bezpieska, która ma kota, a marzy o psie i Franek Tyranek (chłopiec robi co chce, a na koniec tata jest zły i wysyła go do pokoju..)

Podsumowując, książeczka przeczytana w ramach ćwiczenia, ale tekst słaby.

Prosta książeczka, która w interesujący sposób przedstawia różne typy osobowości małych ludzi. Co istotne, rozśmiesza czytelnika.

Oto Tadek, jest głodny ale do obiadu daleko chce cukierki ale są na półce bierze
mopa i bierz pudełko z cukierkami znowu sukces. Oto Natalka która pytała się ile
zarabia pies? Co jada hipopotam? Była bardzo ciekawska. Ksiązka konczy sie jak Tadek idzie spac

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Świetna historia, córeczce bardzo się ona podobała.

Świetna historia, córeczce bardzo się ona podobała.

Radek Damradek, Natalka Pytalka, Romek Wiadomek, Tereska Bezpieska oraz Franek Tyranek to bohaterowie książeczki „Tadek i spółka”. Jak Radkowi udało się ściągnąć cukierki z szafy? Kto zna odpowiedź na pytania Natalki? Czy Romek na pewno wie wszystko? Jakie zwierzęta ma Tereska? I dlaczego Franek nie musi myć nóg? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie tylko czytając książkę pani Joanny Olech.
Książka „Tadek i spółka” to drugi etap programu wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat pt. „Czytam sobie”. Poziom ten skupia uwagę na nauce składania zdań, w czym pomagają znajdujące się ramki ze słowami do czytania sylabicznego. Książeczka jest grubsza od poziomu 1, bo składa się już z około 900 wyrazów. Zostały wprowadzone dłuższe zdania, znajdujemy elementy dialogu, jednak duża czcionka ułatwia czytanie. Umieszczone na skrzydle okładki pytania dotyczące tekstu pozwalają sprawdzić, czy dziecko czyta ze zrozumieniem. Znajdujący się na końcu książki dyplom z gratulacjami jest wspaniałą nagrodą dla młodego czytelnika.

• Biblioteka
  • 2016
  • Dziecięce
  • E2) Podstawówka 1-3
  • Przeczytałem sam

Dodaj cytat z książki Tadek i spółka