kp0018

Tadek Damradek, Natalka Pytalka, Romek Wiadomek, Tereska Bezpieska czy Franek Tyranek… Joannie Olech udało się zgromadzić iście doborową gromadkę! Na szczęście to urwisy nie tylko urocze , ale i niezwykle rezolutne. Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książki zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/nowosci/art1011.html

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/nowosci/art1011.html

Basia | 2015-05-08

Świetna historia, córeczce bardzo się ona podobała.

kp0018 | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Radek Damradek, Natalka Pytalka, Romek Wiadomek, Tereska Bezpieska oraz Franek Tyranek to bohaterowie książeczki „Tadek i spółka”. Jak Radkowi udało się ściągnąć cukierki z szafy? Kto zna odpowiedź na pytania Natalki? Czy Romek na pewno wie wszystko? Jakie zwierzęta ma Tereska? I dlaczego Franek nie musi myć nóg? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie tylko czytając książkę pani Joanny Olech.
Książka „Tadek i spółka” to drugi etap programu wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat pt. „Czytam sobie”. Poziom ten skupia uwagę na nauce składania zdań, w czym pomagają znajdujące się ramki ze słowami do czytania sylabicznego. Książeczka jest grubsza od poziomu 1, bo składa się już z około 900 wyrazów. Zostały wprowadzone dłuższe zdania, znajdujemy elementy dialogu, jednak duża czcionka ułatwia czytanie. Umieszczone na skrzydle okładki pytania dotyczące tekstu pozwalają sprawdzić, czy dziecko czyta ze zrozumieniem. Znajdujący się na końcu książki dyplom z gratulacjami jest...

| 2013-07-12

Rozczarowanie po książeczkach z poziomu pierwszego. Jest pomysł by opisać po kolei każde dziecko i tyle... Przywołany przez Franka TYRANKA Karolek, który trafia z procy psa nie zostaje ukarany.. chyba, że karą można nazwać zachowanie psa, który "ugryzł Karolka w tyłek." Samo zachowanie Franka też jest karygodne, a przywołanie postaci Karolka uczy porównywania się z gorszymi by nasze przewinienia i złe zachowanie nie wypadały aż tak źle.. jestem na nie. No i motyw zdobycia cukierków, nie nazwałabym tego kradzieżą ale nie podoba mi się podsuwanie dzieciom takich pomysłów.. poza tym same cukierki; próchnica zębów i otyłość..

Łucja | 2016-02-24
Przeczytana: 22 lutego 2016

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Misieńka | 2018-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2018