NATO w pozimnowojennym systemie środowisku (nie)bezpieczeństwa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
nato geopolityka
historia
Marchi

Praca prezentuje wiele problemów rozszerzonego zakresu funkcjonowania NATO po rozpadzie w 1991 roku Układu Warszawskiego. Eksponuje działania polityczne, dylematy strategiczne i operacyjne oraz stosunki NATO z wybranymi państwami Europy i Azji, charakteryzuje szerzej aniżeli inne opracowania w kraju problemy działań Sojuszu wykraczające poza "casus foederis" przyjęty w traktacie waszyngtońskim.

źródło opisu: http://www.press.umcs.lublin.pl

źródło okładki: http://www.press.umcs.lublin.pl

Legionista | 2019-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2019

Przedmiotowa publikacja dotyka szerokiej problematyki związanej z koniecznością ewolucji i dostosowywania się Sojuszu Północnoatlantyckiego do ewolucji i zmian zachodzących w pozimnowojennym środowisku międzynarodowym.

Autorami publikacji jest dwóch wybitnych badaczy środowiska międzynarodowego, którzy w mojej ocenie znają problematykę NATO i bardzo dobrze orientują się w kwestii systemu bezpieczeństwa i środowiska międzynarodowego.

Polecam każdemu, kto zainteresowany jest ewolucją w rozumieniu art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego.