Lata świetlne

Tłumaczenie: Mirosław Kościuk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Latający spodek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nolpress
Light Years: Investigation into the Extraterrestrial Experiences of Eduard Meier
9788385212096
Alfabeta

Człowiek nazywa nas istotami pozaziemskimi, ludźmi z gwiazd albo jeszcze inaczej – ciągnęła Semjase. - Przypisuje nam nadprzyrodzone właściwości nic właściwie o nas nie wiedząc. Prawdę powiedziawszy jesteśmy takimi samymi ludźmi, jak Ziemianie, tyle że nasza wiedza mądrość i możliwości techniczne są bez porównania wyższe. Jednym z interesujących nas tematów są wasze religie i ich szkodliwy wpływ na rozwój duchowy człowieka. Tylko jedna rzecz rządzi życiem i śmiercią wszystkich istot. To kreacja, której prawa są niepodważalne i wieczne. Człowiek dostrzec je może w przyrodzie, o ile tylko zada sobie dość trudy aby je dojrzeć. To one wskażą mu drogę do duchowej wielkości. Babranie się ludzi w religiach deformuje ich prawdziwego ducha. Na Ziemi – dodała – różni szarlatani głoszą kłamstwa, że przybywamy tu z rozkazu Kreacji jako aniołowie, aby przynieść ludziom dawno upragniony pokój, prawdę, ochronę i słowo waszego Boga. To kłamstwo, gdyż nigdy takich rozkazów nie otrzymaliśmy i nie otrzymamy. Kreacja niczego nie nakazuje. Jest prawem w samym sobie i każda forma życia musi się do niego dostosować, stać się jego częścią. Głoś tę prawdę całemu światu.

źródło opisu: Wydawnictwo Nolpress, 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie