Malujemy z natury

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
3 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Co i jak namalować? Oto pytanie trapiące często początkującego artystę. Za nim zaś ciągną się następne: jak uchwycić kształt obiektu, błysk w oku, fakturę tkanin? Malować wszystko najdokładniej czy upraszczać? Jak oddać perspektywę i światłocień? Jak komponować obraz? Czy możliwe jest zaklęcie w obrazie emocji towarzyszących jego powstawaniu? Wreszcie jaką wybrać technikę? Stawiając pierwsze kroki w sztuce malarskiej, można się zdać na sprawdzone, nieśmiertelne motywy: misę pełną owoców, wazon z kwiatami, siedzącą postać, portret lub klasyczny pejzaż.

Rasta-Is-Coming | 2014-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sztuka

...Teoria, obrazki, jak to namalować, teoria, obrazki, jak to namalować...

kolejna książka z cyklu "Namaluj to sam" albo raczej "Po co się wysilać? W książeczce już za Ciebie to namalowaliśmy!"

A to trzeba usiąść i malować, a najlepiej wyjść jeszcze w plener!
Jak nie umiesz malować, to i tak nie będziesz malował. A jak chcesz się doszkolić, to idź na jakieś zajęcia, a nie oglądaj książkę.

jolene7 | 2014-11-02

Bardzo niewiele zawarte zostało w tej książce w odniesieniu do tego co we wstępie było zapowiedziane przez autorkę. Niw nadaje się ani dla osób, które malują od lat ani tym bardziej dla początkujących.

WciagajacaVeela | 2016-01-30
Agnieszka13 | 2014-11-10