Nowa moda polska

Nowa moda polska
moda
sztuka
yerri

„Współczesna moda – pisze Marcin Różyc – jest obietnicą nieistniejącego i nieuchwytnego. Projektanci, producenci ubrań i twórcy modowej reklamy zapewniają, że mogą spełnić nasze pragnienie o byciu kimś innym: lepszym, prawdziwszym, ładniejszym czy nowocześniejszym”. Ale dzisiejsza moda wymyka się prostym podziałom: to nie tylko twór czysto wyobrażeniowy, iluzja i narzędzie konstruujące lub obalające społeczne i kulturowe podziały, ale także funkcjonalizm, styl i piękne, uwodzące przedmioty. Od mody nie da się uciec, nawet kontestacja czy „zwykłe” ubranie jest konkretnym komunikatem.
Nowa moda polska to pierwsze kompendium na temat współczesnej polskiej mody. Autor kreśli szeroką panoramę zjawiska, analizując jego najważniejsze wymiary. Tom uzupełniają rozmowy z najciekawszymi osobowościami polskiej mody (m. in. Arkadius, Janusz Noniewicz, Magdalena Komar, Tomasz Donocik, Joanna Klimas, Karolina Sulej) oraz sylwetki najważniejszych projektantów (Ania Kuczyńska, Paulina Plizga, Maldoror, Polygon, Anna Poniewierska, Justyna Chrabelska, U i in.).

źródło opisu: Wydawnictwo 40000 Malarzy, 2013

źródło okładki: 40000malarzy.pl

glamcoco | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, MODA
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Najbardziej podobał mi się rozdział "Sztuka mody" i piękna rozmowa z Karoliną Sulej. Jednak ta książką z czasem straci na czasie. Dla osoby interesującej się modą jest tu wiele oczywistości. Rozczarowała mnie jakość wydania. Jednak książkę ogólnie oceniam dobrze. Brakuje mi przedstawienia sylwetek takich projektantów jak: Baczyńska, Klimas, Jemioł itd.

OFF_ka | 2015-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Raczej dla zainteresowanych tematem. Trochę wspominek. o.

Lucrum_Victoria_D | 2015-11-21
Na półkach: Przeczytane, Moda, Praca - UMK