Historia mody. Dzieje ubiorów od czasów prehistorycznych do końca XX wieku.

Tłumaczenie: Piotr Wrzosek
Wydawnictwo: Arkady
Historie du costume en occident des origines a nos jours.
83-213-4231-0
moda, ubiory
sztuka
n0e

Uznana za światowy bestseller,najobszerniejsza na rynku panorama dziejów ubioru od prymitywnych odkryć prehistorycznych po kaprysy mody współczesnej. Spis treści: - Początki i ewolucja - Ubiór prehistoryczny - Ubiór starożytnego Wschodu - Kreta i jej kultura - Kraje śródziemnomorskie - Europa od V wieku p.n.e. do XII wieku n.e. - Europa od XII do XIV wieku - Moda europejska od XIV do początku...

Spis treści:
- Początki i ewolucja
- Ubiór prehistoryczny
- Ubiór starożytnego Wschodu
- Kreta i jej kultura
- Kraje śródziemnomorskie
- Europa od V wieku p.n.e. do XII wieku n.e.
- Europa od XII do XIV wieku
- Moda końca XX wieku

źródło opisu: http://www.arkady.com.pl/product/80.html

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl/product/80.html

ardnaskela | 2016-11-11

Pięknie wydana. Przejrzysta. Raczej dla początkujących niż dla osób obeznanych z tematem. Polecam!

Eeyore | 2013-05-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Uwielbiam historię i powieści historyczne, interesuje mnie wszystko co związane jest z życiem ludzi w dawnych czasach (od życia codziennego do medycyny). Ta książka to wspaniałe uzupełnienie wiedzy na temat przeszłości, daje pełny pogląd na to jak ludzie wyglądali, jak się czesali i jakimi dodatkami uzupełniali stroj. Polecam!

Dociekliwy_Kotek | 2012-02-16
Przeczytana: luty 2012

Chyba najlepsza książka o modzie, jaką dotychczas przeczytałam (nie licząc Gutkowskiej). Pomijając rzetelność opracowania dotyczącą samych strojów, są też obszerne fragmenty poświęcone dodatkom, fryzurom, tkaninom i sposobom farbowania. Warto wspomnieć, że ta historia mody nie ogranicza się tylko do Europy, ale wzmiankuje też o historii stroju na innych kontynentach.

Lavenda | 2012-04-12
Przeczytana: 2006 rok

Rzeczywiście, świetna pozycja z tej tematyki, jedna z najlepszych osiągalnych na polskim rynku wydawniczym. Bardzo dobre opracowanie merytoryczne, ale też pięknie wydana i cudownie prezentująca się graficznie. Równie przyjemnie się ją czyta, jak ogląda!

fioletowe-serce | 2016-01-03

jest to swego rodzaju wielka encyklopedia mody. Zawarte są w niej wielkie dzieła sztuki, którymi autor posiłkuje się w naocznym przekazaniu informacji z dawnych epok. Mnóstwo rewelacyjnych obrazów, rzeźb, rysunków i starych sukienek. Im bliżej naszych czasów tym więcej pojawia się zdjęć... ale wszystko przechodzi tak płynnie, że poczuć można upływający czas i zmiany jakie zachodziły w danych latach. Ja jestem zakochana nawet w samym przeglądaniu zdjęć i samo to sprawia mi przyjemność- także jak dla mnie cudo warte polecenia. A teraz trzymajcie kciuki żebym niedługo na blogu zaprezentowała się w jakiejś super rzeczy w lat 90tych uszytej przeze mnie samą :D

Moria | 2013-02-01
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Zaznaczylam jako czytana teraz poniewaz ciagle do niej zagladasm. Fascynujaca ksiazka z pieknymi ilustracjami ktore moglabym ogladac godzinami. I tyle informacji!

Masa ilustracji, które inspirują i dają dobry przegląd w sztuce :)

IzkaKocha Książki | 2013-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Sancia | 2015-01-09
Przeczytana: 2014 rok

Idealna książka dla tych, którzy interesują się modą nie tylko współczesną, piękne zdjęcia, szczegółowe opisy, polecam

Illithiar | 2013-05-03

Doskonała, gdy należy sprawdzić poprawność historyczną danej rekonstrukcji stroju.