Czarownice i heretycy: Tortury, procesy, stosy

Wydawnictwo: BORNWEB.PL
historia

źródło okładki: http://bornweb.pl/sklep/okladka_cala.jpg

Morhy | 2014-05-25

Nie jest to to czego się spodziewałam. Całość nie jest zła i nawet dobrze się czyta, ale fragmenty z "młota czarownic" i "nowych aten" powinny być raczej streszczone i omówione, niż zacytowane. Spodziewałam się poszerzyć moją wiedzę, ale poza podstawowymi informacjami nic więcej w tej książce nie ma. Jedynie opisy poszczególnych procesów były dla mnie czymś nowym (częściowo), ale i one nie były dostatecznie konkretnie opisane.
Cała książka to podstawy i ogólniki.

Turms | 2013-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Jeżeli ktoś chce przeżyć katusze przesłuchań inkwizycji i późniejszej egzekucji na własnej skórze, koniecznie powinien sięgnąć po tę książkę. Chociaż autor przedstawia ciekawe informacje, są one podane w tak niestrawnej formie (np. kilkunastostronicowy fragment polskiego podręcznika dla "łowców czarownic" pozbawiony jakiegokolwiek komentarza czy omówienia), że spłonięcie na stosie wydaje się przyjemniejszą alternatywą.