terroryzm, bomba
komiksy
joly_fh

Dwoje ludzi. Dworzec kolejowy. Porzucona teczka.
Osobiste uprzedzenia a troska o bezpieczeństwo.
Czy wszechobecna wojna z terroryzmem sprawi, że górę wezmą podejrzenia i obawy?

Powstały na podstawie sztuki teatralnej komiks Colina Wilsona i Toma Taylora to koncepcyjny majstersztyk, stworzony przez autorów, którzy na co dzień pracują dla korporacyjnych gigantów (DC Comics, Dark Horse).

źródło opisu: Wydawnictwo Komiksowe, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwokomiksowe.pl

giera | 2013-06-27

Teczka autorstwa Toma Taylora oraz Colina Wilsona to krótka nowela, oparta na prostym pomyśle. Komiks nie jest arcydziełem, a mimo to jest to bardzo intrygująca pozycja. Z pewnością warto się nad nią pochylić, przeczytać i przemyśleć, kilka poruszonych przez autorów zagadnień dotyczących współczesnego człowieka.
Prosty pomysł polega na umieszczeniu dwóch bardzo różnych od siebie bohaterów w jednej, ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo oboje zajmują się czekaniem. I pewnie dlatego zaczynają ze sobą rozmawiać. Jakoś muszą sobie poradzić z nudą. Ona ma na imię Sam, a on Chris. On sprawia wrażenie, pewnie przez kapelusz i prochowiec, jakby był facetem z innego czasu, zagubionym w czasie Dickiem Tracy. Do tego miły, szarmancki i odpowiadający na zaczepki Sam pełnymi zdaniami. Ona za to nie jest zbuntowaną nastolatką, jeśli już to dziennikarką, z okularami o dużych szkłach, czapce z daszkiem i gazetą w ręku. Oboje czekają na spóźniający się pociąg. Ona cierpliwie, on niespokojnie.

- -...

mrzokonimow | 2016-07-09